Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie urządzeń USB z portem mini USB.

MariuCh 08 Maj 2011 00:14 122658 81
  • #61 08 Maj 2011 00:14
    MACIEJUS_gd
    Poziom 10  

Zgodnie ze specyfikacją USB Battery Charger ładowarka powinna mieć zwarte D+ i D- czyli przedody biały i zielony. Do czarnego należy podłączyć masę (-), a do czerwonego (+)5V. Trzeba więc sprawdzić który przewód w ładowarce to + a który -, no i czy tam jest 5V. Pozostaje jeszcze kwestia czy nokia E52 jest zgodna z tą specyfikacją, jeśli nie to może to nie działać.

• #62 02 Wrz 2011 22:11
    PKi
    Poziom 21  

Dodam małą informację.

Kamera Contour GPS
    do ładowania przy włączonej kamerze wymagane jest warcie pinu X do pinu 1 (+5V). Bez tej zworki można ładować tylko przy wyłączonej kamerze. Ze zworą można ładować podczas nagrywania.

Wtyk miniUSB można kupić w TME, niestety miał tylko 4 piny przygotowane do lutowania, pin X był niepodłączony. Odrobina precyzji, mostek drutem nawojowym, trochę taśmy i termokurcz oraz najzwyklejsza ładowarka 5V. Piny D+ D- mogą pozostać otwarte.

Z nadzieją że komuś się przyda ta informacja....

• #63 05 Gru 2011 17:51
    clawik
    Poziom 12  

Dziś na stronie nokii znalazłem możliwe rozwiązanie problemu dotyczącego ładowania E52. Link znajduje się tutaj: http://discussions.europe.nokia.com/t5/Eserie...cators/Nokia-E52-Car-USB-Charging/td-p/595401
    Niejaki Sisal zaleca zwarcie D+ z D- rezystorem o rezystancji mniejszej niż 200ohm.

Należy również zwrócić uwagę na prąd ładowania który jak można się domyślać zależy od napięcia zasilania. Dla ładowarek 5V ładowanie nie przekracza 350mA.

Dodano po 4 [godziny] 34 [minuty]:

Potwierdzam poprawne ładowanie E52 po przylutowaniu rezystora 100Ohm pomiędzy D+ a D- w ładowarce.

Pozdrawiam

• #64 22 Lut 2012 22:35
    rs2580
    Poziom 15  

Pytanie do znawców:
    Co zrobić żeby MIO C620 czy też moov 500 albo jakiekolwiek inne mio nie włączało trybu połączenia z kompem podczas gdy podłącza się do niego ładowarkę z wtyczką mini USB?
    odłączenie całkowicie D+ i D- od układu nie daje rezultatu, zwarcie D+ i D- także nie daje rezultatu.

• #65 22 Mar 2012 17:04
    bartek
    Poziom 20  

połącz pin obok styku gnd do masy

• #66 27 Kwi 2012 08:02
    Stanley_P
    Poziom 26  

Witam

Telefon Motorola L6 - nie chce się ładować z ładowarki samochodowej, kupionej ponoć jako dedykowana do tego modelu. Po bliższych oględzinach wtyczki: piny 2-3 zwarte, pin 4 (lub wg. innych opisów w tym wątku: pin X) do minusa przez rezystor 200k, tak jak zostało opisane i obfotografowane w poście #40. Ta sama ładowarka poprawnie ładuje mojego Asusa A696, czyli ogólnie jest sprawna. Czy ktoś dysponuje sprawdzonym rozwiązaniem? Nie chcę za bardzo kombinować z dobieraniem rezystorów, zwieraniem pinów do masy, plusa, itp. - sprzęt nie mój.

Pozdrawiam -

Stanley

Dodano po 20 [minuty]:

A'propos Asusa A696, trochę odkopuję, ale może komuś się przyda:

Mark'o napisał:
    Asus A696
    Przeczytałem dokładnie cały temat ale dalej nie bardzo wiem jak powinien wyglądać kabelek do ładowania (zaginęła mi oryginalna ładowarka)
    Podłączyłem kablem USB (4 Piny) -> miniUSB (5 Pinów) - bez reakcji (kabelek jak go rozciąłem ma 4 druty nie 5).
    Przeciąłem D+ oraz D- i zwarłem od strony miniUSB - dalej to samo.
    Może ma ktoś rozpiske takiego kabla ?

Właśnie niedawno wykonałem taki kabelek, czyli zwarte piny 2-3 (D+ i D-) od strony wtyczki mini USB i na 100% działa. Niemniej z A696 czasami jest taki problem, że w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach (być może ma to związek z głębokim rozładowaniem baterii po dłuższym okresie nieużywania) ładowanie w ogóle przestaje działać. Rozwiązaniem jest ponowne wgranie firmware ("przeflashowanie"). Problem był omawiany np. TUTAJ, TUTAJ

• #67 29 Kwi 2012 12:57
    mst1
    Poziom 6  

Witam.
    Także mam problem z ładowaniem telefonu (HTC Wildfire S) poprzez nieoryginalną ładowarkę. Próbowałem już ze zwartymi pinami D+ i D- przez zastosowanie zwory i rezystora 200R. Niestety efekt jest taki, że w telefonie pokazuje się komunikat "Rozładowywanie" zamiast np. "Ładowanie USB" jak to ma miejsce przy podłączeniu do komputera. Moje pytanie jest takie: czy mogę zastosować różne typy mostków które wymienione były w tym poście z zastosowaniem różnych rezystorów zwierających piny D+ D- z +5 lub GND. Czy nie uszkodzę telefonu. Mi wydaje się, że nic nie powinno się stać skoro takie rozwiązania stosowane są w różnych ładowarkach każda z nich ma standard USB. A może ktoś wie jak odrazu zmusić HTC Wildfire do ładowania i skąd taka opcja jak rozładowanie baterii (taki komunikat pojawia się w menu baterii)

• #68 30 Kwi 2012 12:34
    MarekS6
    Poziom 14  

Witam, wszystkich. Czy ktoś z Was może wie jak powinna wyglądać ładowarka samochodowa do telefonu LG KP501? Kupiłem w hurtowni 2 ładowarki samochodowe z wyjściem USB tak by można było telefon ładować poprzez kabel transmisyjny do komputera. W mojej Nokii E7 sprawa była prosta - wystarczyło złączyć w ładowarce D- oraz D+ i już się ładuje. W przypadku telefonu LG nie pomogło ani złączenie tych pinów ani połączenie ich przez rezystor 75k do "+" oraz 51k do "-" ...

• #69 30 Lip 2012 22:20
    manioor
    Poziom 9  

Hej, mam problem. Mam ładowarkę usb (wewnątrz transmitera fm), problem polega na tym że chcę by to urządzenie ładowało tylko telefon ale nie odczytywało go jako pamięci zewnętrznej. Zna ktoś rozwiązanie na ten problem ?

• #70 12 Wrz 2012 21:23
    88dawid88
    Poziom 12  

Witam

Posiadam Mio c520 ... i jakaś chińska ładowarkę z wyjściem mini usb ( tylko + oraz masa ) chciałbym ją przerobić żeby pasowała do mojej nawigacji , który pin połączyć z masą ? d+ czy d-

• #71 12 Wrz 2012 22:36
    MACIEJUS_gd
    Poziom 10  

Raczej spróbuj zewrzeć D+ z D- nie łącząc nic z masą.

• #72 13 Wrz 2012 14:16
    88dawid88
    Poziom 12  

kilka postów wyżej kolega napisał , że zwarcie nic nie daje...

• #73 26 Wrz 2012 22:01
    L3mon21
    Poziom 1  

Witam
    Mam taka sprawe robie ladowarke do iphone 4 i juz tyle schematow robilem i nic nie dzial ma ktos jakas sprawdzona? z gory dzieki

• #74 07 Paź 2012 22:32
    Ziomek21
    Poziom 10  

Cytat:
    Hej, mam problem. Mam ładowarkę usb (wewnątrz transmitera fm), problem polega na tym że chcę by to urządzenie ładowało tylko telefon ale nie odczytywało go jako pamięci zewnętrznej. Zna ktoś rozwiązanie na ten problem ?

Może zastosowanie odpowiednio mocnej diody na zasilaniu by rozwiązało problem.

Dodano po 24 [minuty]:

Jakby komuś miało pomóc to w Noki 500 i w Motoroli Defy+ nie ma znaczenia czy piny 2 i 3 są zwarte czy z rezystorem, w obu możliwościach ładowanie działa, jeszcze kombinuje jak podłączyć 2 tel.pod jedną ładowarkę ale to już chyba za duże obciążenie jak na to maleństwo bo jak podpinam drugi tel.to pierwszy kończy ładowanie.Działa na dwa tylko przy ładowaniu słuchawki bluetooth.

• #75 18 Paź 2012 23:18
    sawic
    Poziom 13  

Witam,

A wie ktoś może jak powinny być połączone piny na wyjściu samochodowej ładowarki do nowych Soniaków ? Chodzi mi konkretnie o Xperie.

Mam solidną ładowarkę o wydajności 2A, jeszcze z czasów starych telefonów z Windowsem, ze zwartymi D+ i D-, ale niestety Xperia P na tym nie bangla. Po wejściu w informacje o baterii jest tylko "nie ładuje". W zasadzie na niczym co znalazłem i do niej przypasowałem nie chciała ładować, a na czym jakieś poczciwe HTC się ładowało bez problemu.

Pozdrawiam

• #76 21 Lis 2012 22:34
    KrisPier
    Poziom 15  

Witam
    Po rozebraniu jednej z moich ładowarek (brak parametrów) we wtyczce mam to:
    Ładowanie urządzeń USB z portem mini USB.

To tak w ramach podglądu dla innych.
    ==================================

No ale ja nie o tym :arrow: mam oryginalną ładowarkę tomtom'a 5V 2A
    do wtyczki wchodzi 3 kable

Czarny - 0
    Czerwony - 5V 3,1A (!?)
    Biały - 5V 0,36A

W oryginale zlutowane ze sobą były dwa plusy do jednego wyjścia (czerwony i biały) czarny szedł na minus.

Lutować to do nowego gniazda po staremu czy rozdzielić te dwa plusy i lutować trochę inaczej np żeby współpracowało z większą ilością urządzeń ?

No i te dwa plusy po co ? Ładuje najpierw zsumowanym amperażem a gdy naładuje podaje tylko mniejszy dla podtrzymania ?

• #77 22 Lis 2012 15:13
    sawic
    Poziom 13  

sawic napisał:
    Witam,
    A wie ktoś może jak powinny być połączone piny na wyjściu samochodowej ładowarki do nowych Soniaków ? Chodzi mi konkretnie o Xperie.

Mam solidną ładowarkę o wydajności 2A, jeszcze z czasów starych telefonów z Windowsem, ze zwartymi D+ i D-, ale niestety Xperia P na tym nie bangla. Po wejściu w informacje o baterii jest tylko "nie ładuje". W zasadzie na niczym co znalazłem i do niej przypasowałem nie chciała ładować, a na czym jakieś poczciwe HTC się ładowało bez problemu.

No więc połączyłem wszystko ponownie. Zwarty D+ i D- i działa bez problemu.
    Xperia P się ładuje aż miło. Nie wiem jak mogło wcześniej coś nie łączyć, ale jednak.
    Tak więc problem rozwiązany.

Pzdr

• #78 15 Sty 2013 18:38
    iwagreg
    Poziom 10  

Witam , Panie i Panowie poszukuję schematu ładowarki lub kabla USB do ładowania akcesoriów do konsoli PS3 . Wszystkie te urządzenia ( słuchawki , DS3 , Move czy Nawigator ) ładują się z konsoli , TV i komputera . Próbowałem z Hubem USB z zewnętrznym zasilaczem , zasilaczem sieciowym USB - zero rezultatu . Jeśli ktoś spotkał się z takim schematem ( dostępnych na rynku jest wiele ładowarek do w/w ) byłbym wdzięczny za udostępnienie . Pozdrawiam .

• #79 20 Sty 2013 14:39
    krykiet66
    Poziom 9  

Witam
    Ja mam problem z ładowaniem mojego tk 106 (takie urządzonko do lokalizacji za pomocą gps ). Mianowicie postanowiłem zamontować coś takiego w moim nowym rowerze. Do ładowania zamierzam użyć : dynama (Shimano Nexus HB-NX60 6V , 2,4W ) i przetwornicy samochodowej (DC 12-24V / DC 5V 1,5 A).

W ramach testu podłączyłem ten transformator? do baterii 9V i zmierzyłem napięcie "na wyjściu" i rzeczywiście było tam 5 V mimo tego że dostarczyłem do zasilacza mniejsze napięcie tzn. nie 12- 24V tylko 9V. Tylko że bateria i akumulator samochodowy (do którego powinno się to podłączyć) to nie to samo co dynamo.
    Wybaczcie mój nie fachowy język (jestem z zawodu tokarzem).
    Ładowanie urządzeń USB z portem mini USB. Ładowanie urządzeń USB z portem mini USB. Ładowanie urządzeń USB z portem mini USB. Ładowanie urządzeń USB z portem mini USB.

Tylko czy to będzie działać ???
    Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

• #80 21 Sty 2013 18:36
    hindoos
    Poziom 19  

Napięcie z dynama chyba najlepiej będzie podwoić odpowiednim transformatorem (z 6V do 12V) a następnie wyprostować i wygładzić (mostek prostowniczy i kondensator).

• #81 21 Sty 2013 20:53
    krykiet66
    Poziom 9  

Dzięki
    Znaczy to że te 6V to za mało?
    Bateria też miała 9V , czyli mniej niż 12V a mimo to napięcie "za" przetwornicą wynosiło 5V. Jeśli bredzę to wybacz , nie znam się na tym .
    A tak poza tym to takie coś co Ty proponujesz mogę zmajstrować we własnym zakresie , czy trzeba będzie poszukać fachowca? I czy takie coś zajmie dużo miejsca?

• #82 29 Sie 2017 20:01
    piotrekrm
    Poziom 16  

Witam,
    wiem że odgrzewam temat ale jakiś czas temu walczyłem z HTC Desire 610.
    D+ i D- muszą być zwarte, żeby nie pojawiał się komunikat o nie kompatybilnej ładowarce.
    Dodatkowo jeżeli połączymy (-) z pinem 4 przez rezystor 10k to włączymy w telefonie tryb samochodowy.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo