Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat VW 2E brak iskry stopiona cewka

29 Sty 2008 21:20 1724 2
  • Poziom 10  
    Mam taki problem, passat nie pali po ogledzinach stwierdziłem wypaloną dziurę w palcu rozdzielacza (w rezystorze), i gorąca cewka zapłonowa z nadtopioną obudową. Wymieniłem palec i podstawiłem cewkę (ale miałem tylko od VR6), wygląda podobnie i ma podobne wartości rezystancji.
    Ale iskry ani widu ani słychu :(. Po długotrwałej walce stwierdziłem. We wtyczkach są zasilania i masa. Kiedy podaje masę na środkowy pin czujnika halla wtryski i pompa się odzywają, ale iskry nie ma.
    kiedy podaje masę na środkowy pin cewki (przy podłączonej kostce) nic się niedzieje, iskry brak.
    Jestem prawie pewien że to "cewko moduł", tylko czemu wogóle nieodezwało się na tej podstawionej cewce (jest trochę inna ale sygnały ma w tych samych miejscach i takie same.

Co spowodowało stopienie korpusu cewki, przecież kiedy palec się spalił to powinno poprostu spalić cewkę a nie wypalić w niej dziurę :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Temat można zamknąć :); założyłem cewkę taką jak powinna być i już było prawie dobrze. trzeba jeszcze było podlutować przewód sygnałowy cewki, bo gazownik kiedy zabierał z tamtąd sygnał do centralki LPG nadcioł przewód.

Bardzo dziękuję za pomoc z typem cewki