Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasady doboru zabezpieczeń do silników 3faz

r2d3 30 Sty 2008 00:15 6173 3
  • #1 30 Sty 2008 00:15
    r2d3
    Poziom 2  

Witam, mam napisać aplikację internetową w ramach projektu i wylosowałem temat o doborze zabezpieczeń do silników… Aplikacja ma działać w ten sposób, że wpisuję parametry silnika trójfazowego, klikam DOBIERZ i aplikacja dobiera do niego zabezpieczenie-wyłącznik (wyświetla pasujące wyłączniki z bazy danych). W związku z tym, że elektrotechnika to nie mój kierunek miałbym prośbę o naprowadzenie jakich parametrów silnika powinna być możliwość wpisania i na jakiej zasadzie ma dobrać takie zabezpieczenie.

Znalazłem przykładowe wyłączniki termiczno-zwarciowe dla silników 3faz:
    http://img101.imageshack.us/img101/8752/96367437kn0.gif
    (Nie wiem czy dobrze rozumiem tą tabele - czy znamionowe napięcie łączeniowe 400, 500, 690 V oznacza napięcie zasilania silnika przy którym ma być zainstalowany taki wyłącznik i maksymalne obciążenie w kW dla tego wyłącznika ?)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 30 Sty 2008 07:32
    jurkuc
    Poziom 26  

Witam,
    proponuję rzucić okiem na istniejący program do doboru zabezpieczeń dla silników - w wykonaniu firmy Moeler. Może posłużyć jako punkt wyjścia, żeby poprawić parę niedociągnięć w programie.

0
    Załączniki:
  • #3 30 Sty 2008 22:51
    fala591
    Poziom 12  

Witam.
    Tak. Są to wartości napięć jakimi możemy zasilać silniki danym aparatem.
    Oczywiście silnik musi być przystosowany do zasilania takim napięciem.
    Natomiast kolumny z mocami silników pod każdym napięciem, oznaczają maksymalną moc silnika dla danego napięcia.

0
  • #4 31 Sty 2008 12:18
    r2d3
    Poziom 2  

ok załapałem o co chodzi :) dzięki!

0