Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasady doboru zabezpieczeń do silników 3faz

30 Jan 2008 00:15 6560 3
  • Level 2  
    Witam, mam napisać aplikację internetową w ramach projektu i wylosowałem temat o doborze zabezpieczeń do silników… Aplikacja ma działać w ten sposób, że wpisuję parametry silnika trójfazowego, klikam DOBIERZ i aplikacja dobiera do niego zabezpieczenie-wyłącznik (wyświetla pasujące wyłączniki z bazy danych). W związku z tym, że elektrotechnika to nie mój kierunek miałbym prośbę o naprowadzenie jakich parametrów silnika powinna być możliwość wpisania i na jakiej zasadzie ma dobrać takie zabezpieczenie.

Znalazłem przykładowe wyłączniki termiczno-zwarciowe dla silników 3faz:
    http://img101.imageshack.us/img101/8752/96367437kn0.gif
    (Nie wiem czy dobrze rozumiem tą tabele - czy znamionowe napięcie łączeniowe 400, 500, 690 V oznacza napięcie zasilania silnika przy którym ma być zainstalowany taki wyłącznik i maksymalne obciążenie w kW dla tego wyłącznika ?)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam
  • Level 28  
    Witam,
    proponuję rzucić okiem na istniejący program do doboru zabezpieczeń dla silników - w wykonaniu firmy Moeler. Może posłużyć jako punkt wyjścia, żeby poprawić parę niedociągnięć w programie.
    Attachments:
  • Level 12  
    Witam.
    Tak. Są to wartości napięć jakimi możemy zasilać silniki danym aparatem.
    Oczywiście silnik musi być przystosowany do zasilania takim napięciem.
    Natomiast kolumny z mocami silników pod każdym napięciem, oznaczają maksymalną moc silnika dla danego napięcia.
  • Level 2  
    ok załapałem o co chodzi :) dzięki!