Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trójfazowy licznik energii elektrycznej

30 Sty 2008 01:04 9693 8
  • Poziom 10  
    Witam Was
    Mam pytanie: czy licznik taki jak w temacie może źle wskazywać pobieraną energie jeżeli jest podpięta tylko jedna faza:?:
    Bo ostatnio przyszli panowie z zakładu i powiedzieli, że taki licznik źle wskazuje i że należałoby go wymienić
  • Poziom 27  
    Licznik trofazowy powinien miec podpiete wszystkie fazy , aby prawidlowo wskazywal .dziwne to dla mnie , ze brak jest pozostalych faz , czyzby byl podpiety pod instalacje jednofazowa .Licznik dziala tak samo jak silnik trofazowy , jesli jest brak fazy bedzie zle chodzil .
  • Poziom 10  
    No ale jesli ktos ma licznik trójfazowy i podpięe prawidlowo fazy, ale korzysta tylko z telewizora i żarówki? Nie pobiera chyba energii z trzech faz. Czy wtedy licznik działa poprawnie?
  • Poziom 24  
    Działa poprawnie z jedną fazą.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Dioda52 napisał:
    Licznik dziala tak samo jak silnik trofazowy , jesli jest brak fazy bedzie zle chodzil .

Witam.
    Licznik 3-fazowy nie działa jak silnik 3-fazowy.
    Licznik 3-fazowy to tak jak by 3 liczniki 1-fazowe w jednej obudowie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Wielie dzięki Wam :D

Dodano po 1 [minuty]:

Chciałem napisać: wielkie dzięki Wam :)
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Generalnie powiem tak jeśli jest podpięta jedna faza bądź trzy i korzysta się z licznika z jednej fazy to nie ma znaczenia ,problem pojawia się dopiero jak do licznika podpięte są dwie fazy ( nie dotyczy to wszystkich liczników tylko pewnych typów ,których nie będę wymieniał) to taki licznik w zależności której fazy brakuje potrafi bez obciążenia przez cały miesiąc nabić do 30 kilowatów lub odkręcić do tyłu.
  • Poziom 24  
    przy jednej "rumun"robi to samo....