Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kodowanie klucza Renault Scenic I

NofoN 30 Sty 2008 09:28 40697 7
  • #1 30 Sty 2008 09:28
    NofoN
    Poziom 10  

Witam

Mam problem z kluczem w Scenicu z 98roku, nie działa otwieranie z klucza. Klucz jest sprawny bo świeci sie czerwona lampeczka i klucz wysyła sygnał po przez diodę.
    Samochód jak postoi dłużej jak 10 minut muszę go zawsze odpalać za pomocą kodu serwisowego bo inaczej nie zapali.
    Szukałem już na necie i na forum sposobu programowania klucza i znalazłem ale niestety nic to nie daje, już na wszystkie sposoby kombinowałem i nic nie wychodzi.
    Mam więc pytanie czy ktoś kto posiada scenica spotkał się z takim problemem ? I w jaki sposób go rozwiązał?
    Czy konieczne jest podpięcie pod kompa auto?

Pozdrawiam

3 7
  • #2 02 Lut 2008 22:46
    tomek2469
    Poziom 11  

zimne luty w kluczyku, lub immo Off -300 zł , lub 12 cm kabelka w UHT -150zł

1
  • #3 03 Lut 2008 00:27
    autoas
    Poziom 42  

Masz chyba klucz na podczerwień - zobacz czy świeci dioda ta duża z przodu

2
  • #4 03 Lut 2008 11:02
    NofoN
    Poziom 10  

Juz sprawa rozwiązana.
    Dioda się świeciła, baterie wymienione na nowe, sygnał na podczerwień klucz wysyłał, (sprawdzałem na telefonie komórkowym na aparacie cyfrowym, widać migotanie jak celujesz do obiektywu)
    Klucz się rozkodował z centralka w samochodzie.
    A teraz opis kodowania.
    Potrzebny będzie kod serwisowy 4 cyfry, można go uzyskać w serwisie po numerze VIN.
    Wkładamy klucz do stacyjki i przekręcamy zapłon, dioda od immo zacznie szybko migać.
    przyciskamy guzik od centralnego zamka i go trzymamy, dioda w immo zacznie powoli migać. (pierwsza liczba z kodu - tyle mignięć diody)
    puszczamy guzik i powtarzamy tą samą operację dla każdej cyfry.
    Po wprowadzeniu kodu dioda od immo zapali sie na długo a następnie zgaśnie wtedy wyłączamy zapłon i wyjmujemy klucz.
    Naciskamy guzik od centralnego i trzymamy go aż zqmki same nie otworzą się i zamkną.
    Następnie celujemy kluczem na podczerwień w centralkę i naciskamy guzik w kluczy aż nie zadziała centralka.
    I cieszymy się zakodowanym kluczem.

3
  • #6 03 Lut 2008 21:00
    NofoN
    Poziom 10  

proxxon wszystko OK tylko co wtedy gdy tego kodu nie ma w kluczu.
    U mnie np. go nie było i musiałem na podstwie VIN-u w serwisie odzyskać.
    Więc wydaje mi się że to co napisałem to prawda.

2
  • #7 15 Lut 2009 13:45
    djziolek1
    Poziom 10  

Witam
    Naklejka która często znika z kluczyka, wcale nie jest tak niezbędna... Kod można wygenerować również po znakach NADRUKOWANYCH NA PŁYTCE ;) Sprawdzone
    W razie problemów proszę o priv.
    Pozdrawiam

Archeologią się nie zajmujemy Michu

2
  • #8 15 Lut 2009 14:45
    autoas
    Poziom 42  

A gdzie byłeś cały rok?

0
  Szukaj w 5mln produktów