Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lanos 1.6 16V pali gasnie robi co chce, POMOCY

30 Sty 2008 13:54 1934 5
  • Poziom 19  
    Witam, mam taki problem z lanosem: na benzynie odpala dioda od immo gasnie, w czasie jazdy gasnie jakgdyby wylaczyc kluczyk. wylacze zaplon i wlacze znow jakis czas jedzie (gasniecie jest nieregularne raz co 5sek, raz po 1min.) nie mam pojecia, podpielem diode pod sygnal sterujacy cewki wys nap. i iskra jest caly czas, pompka pal w momencie gasniecia pracuje. po zczytaniu bledow- brak! samochod posiada instalacje LPG na gazie tez tak wystepuje ale znacznie zadziej.
    sprawdzalem polaczenie czujnika indukcyjnego jest ok.

Pomocy walcze z autem 2 gi dzien i nic nie moge namierzyc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może zasilanie na cewkę znika a nie sygnał
  • Poziom 19  
    zasilanie ok. najprawdopodobniej odcina wtryskiwacze bez pompki paliwa, na gazie jednak nie gasnie sprawdzone na 100% tzn gasnie z powdu braku wolnych obrotow sporadycznie, na benzynie gasnie w calym zakresie obrotow :/
  • Poziom 14  
    Z pewnością to nie immobilizer, bo on nie załącza się więcej po poprawnym zczytaniu kluczyka może zasilanie wtryskiwaczy podłącz diodę pod impulsy i pod +? Może jest to spowodowane np. wadliwym działaniem emulatora wtrysków, sprawdź emulator może zaśniedział lub coś się przegrzało w nim.
  • Poziom 20  
    sprawdź wiązke od wtryskiwaczy (ta krótka) - kilka takich już naprawiałem, pękał przewód na złączeniu zaciskiem kilku zasilań.
  • Poziom 19  
    temat zamykam. problem byl we wtyczce od wtryskiwaczy.