Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik parkowania- poziom skomplikowania?

30 Sty 2008 14:17 2040 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam troche nietypowe pytanie dotyczace ocenienia poziomu skomplikowania projektu.
    Zaczne od tego iz bylem na wymianie studenckiej za granica, wiec ominely mnie 2 przedmioty zwiazane z mikroinformatyka na mojej Alma Mater. I teraz wrocilem i przedemna przedmiot na ktorym do wykonania jest projekt z mikroinformatyki.
    Mam jedynie ogolne pojecie o elektronice, elektrotechnice, mikroinformatyce... to czego nauczylem sie na 1 roku, generalnie teoria.... a przez mininy semestr byla praktyka- ktora mnie ominela.

Takze musze sobie jakos dac rade by zrobic jakikolwiek projekt. Ktrory powinien byc zbudowany za pomoca mikrokontrolera AVR.
    Pomyslalem o jakims czujniku parkowania. Myslalem aby odleglosc badac jakims sonarem za pomoca ultradzwiekow, wysylalby on powiedzmy jakis sygnal prostokatny i mierzyl czas jaki uplynal od wyslania fali, do czasu jego odebrania. Czujnik powiedzmy komunikowal by sie poprzez 1wire. Informacja o odleglosci wyswietlana by byla na wyswietlaczu LCD, zasilanie z gniazdka samochodowego.

Taki temat sobie wymyslilem, w teorii brzmi on nie najgorzej ale jak jest z praktyka?? Czy owy projekt moze byc trudny do zmontowania, zaimplementowania programu? Podkreslam ze mam duze braki, czy moze pomyslec nad jakims innym tematem?
    Albo macie pomysl na jakis w miare prostrzy temat a zarazem unikalny, gdyz czujniki temperatury, stacje pogody juz wszystko porezerwowane są od grudnia...kiedy to mnie nie bylo w kraju :((
    Baardzo prosze o dorade
    Pozdraiwam,
  • Poziom 9  
    Tak, przegladalem juz nawet wczesniej te strone. W sensie teoretycznym rozumiem problem ale jak jest z praktyka? Czy nie jest to za trudny problem dla osoby ktora nigdy z praktyka nie miala nic wspolnego? Jeszcze nigdy lutownicy nie trzymalem w reku wiec nie wiem czy nie jest to zbyt wymagajace zagadnienie?
  • Poziom 28  
    Jak nie będziesz stosował elementów SMD to sobie poradzisz, bylebyś za dobry koniec lutownicę trzymał ;)