Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SMART 2000r problem ze skrzynią biegów

30 Sty 2008 14:58 13138 11
  • Poziom 10  
    Witam jak w tytule nie załącza żadnych biegów, siłownik sprzęgła sprawny, włącznik stopu sprawny, na wyświetlaczu pokazuje 0,R,N lub 1 w zależności od położenia lewarka ale biegów nie ma. Skrzynia półałtomat, czy ktoś wie gdzie zajrzeć?
  • Poziom 16  
    kolego pierwsze zajżyj czy bezpieczniki są ok jesli tak to sprawdż ilosć oleju w skrzyni potem popacz czy nie jest rozpiete złącze elektryczne przy skrzyni lub masa jest właściwa (jeszcze jedno a cięgno zmiany biegów to jest wsadzone ?)powinno się znajdować w takiej plastikowej tulejce jesli cięgno jest wsadzone w nieodpowiedni otwór lub plastikowa tulejka jest uszkodzona to skrzynia biegów mieć niebedzie
  • Poziom 10  
    zauważyłem jeszcze że, siłownik sporzęgła pracuje normalnie tylko wtedy kiedy silnik nie pracuje, kiady pracuje sprzęgło jest cały czas jakby wciśnięte. koła mam w powietrzu i nic, nie odpuszcvza sprzęgła. Kiedy zmieniam biegi słychać jakieś dzwięki w skrzyni jakby zazębianie biegów ale sprzęgło trzyma.
    Teraz sprawdzę to co podpowiadasz i może coś znajde.
  • Poziom 16  
    jeśli słychać prace skrzyni (szum ,przełanczanie poszszczególnych biegów )to możliwe jest że rozsypał się mechanizm róznicowy
  • Poziom 10  
    ale napęd nie jest przenoszony z silnika ponieważ sprzęgło jest ciągle wciśnięte,mechanizm różnicowy nawet jeszcze nie ma możliwości się wykazać.. słychać tylko pracę wybieraka.
  • Poziom 16  
    czy siłownik jes elektryczny lub przesterowywany elektrycznie jak w autach dla niepełnosprawnych
    jeśli tak jest to sprawdż czy na siłownik podawany jest całyczas prąd jeśli tak jest szukaj przyczyny w prztartym kablu lub uszkodonym włonczniku takiego sprzegła
  • Poziom 10  
    kable i złącza są ok, siłownik sprzęgła pracuje normalnie na włączonym zapłonie a kiedy uruchomię silnik zatrzymuje się na wciśniętym sprzęgle i tak trzyma.
    trudno powiedzieć czy gdyby puscił czy auto by ruszyło.
  • Poziom 16  
    napewno ruszy tylko rozłoncz siłownik ja nierobiłem smarta ale pojęcie o automatach mam wina leży po stronie mechanizmu włanczania sprzęgła poprostu wciska sprzęgło (rozłancza silnik ze skrzynią)i tak w twoim przypadku zostaje a powinno wycisnąć (złonczyć prace obu elementów )sprawdż elementy uruchamiające prace sprzegła lub sam siłownik może doniego dochodzą jakieś kable ciężko pomóc na odległośc ale dobrze oglądnij to co mówię
  • Poziom 10  
    zdiąłem siłownik sprzęgła tak że skrzynia biegów ma na stałe napęd z silnika, zdiąłem też czyjnik wybranego biegu, po włączeniu zapłonu sterownik zgłupiał i wybierał po kolei wszystkie biegi od najwyższego do najniższego i o dziwo mając jedno koło w górze to kręcąc nim na biegach od 6 do 2 był opór silnika a na 1 już nie. Wyglada na to ze jest uszkodzony pierwszy i wsteczny bieg chyba coś w stylu rodzimej produkcji F126p...
  • Poziom 16  
    chyba nie dokońca 126p skrzynie do fiacika znajdziesz na złomie w cenie jej wagi tu mogą być potrzebne większe pieniądze sam bez specjalistycznego sprzętu możesz niedać rady jej naprawić najgorzej taką skrzynie jest poskłdać z tego co piszesz masz uszkodzone koło 1 biegu lub wybierak wsteczny jest na tym samym kole jeśli wybierak jest uszkodzony tych biegów niezałonczy jesli poskładasz siłownik powinien sam ruszyć i dojechać do warsztatu natomiast jeśli nie ruszy na 2 to szukaj jeszcze czegoś
  • Poziom 10  
    nawet nie miałem zamiaru zaglądac do skrzyni, mojm zadaniem było tylko postawic diagnoze, reszta nalezy do klienta, z tego co wiem bedzie druga skrzynia około 1000 zł. i chyba na tym zakończymy temat. dzięki za cenne rady.
  • Poziom 1  
    mam podobny problem jak pan. Czy mogę się jakoś z panem porozumieć?