Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Thomson DPL953REC - różne usterki

30 Sty 2008 15:25 1719 4
  • Poziom 12  
    Witam

Mam problem. Posiadam 3 sztuki takich kin domowych. Dwie po podłączeniu do prądu włączają się, zapala się dioda standby i mrugający zegarek. Po włączeniu gaśnie wszystko i jedyne na co reaguje to wyjęcie z kontaktu.
    Zasilacz w 100% sprawny, wszystkie napięcia OK. Wydaje mi się, że usterka leży na płytce z kością pamięci ale nie jestem pewny. Jeżeli ktoś może mi pomóc to proszę o pomoc.

Drugi problem dotyczy drugiego kina: włącza się ale niestety po ok 7 minutach odtwarzania obraz się marszczy i poźniej zanika.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Jeżeli jest 8-nóżkowa pamięć eeprom spróbuj podstawić czystą, wcześniej skopiuj wsad.
  • Poziom 12  
    Witam

Właśnie nie mam czystej i nie posiadam programatora aby zgrać z niej zawartość. Też mi się właśnie wydaje, że ona jest uszkodzona. Do tego sprzętu nie mogę znaleźć żadnych wsadów ani firmware.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    WItam

Jeżeli chodzi o usterkę z ruchomym obrazem to napewno nie jest soft. Zauważyłem teraz ,że przy tej usterce elektrolity w okolicach wyjścia euro zaczynają bzyczeć. Niestety nie mam do tego żadnego schematu. Jeżeli ktoś by miał to bardzo bym prosił.
    Jeżeli chodzi o drugą usterkę to napewno jest to wina płytki na której znajduje się pamięć flash ponieważ po jej podamianie kino normalnie się włącza. Nie jestem pewny czy jest to uszkodzona pamięć. W poniedziałek będę rozmawiał ze znajomym z thomsona i może czegoś się dowiem, do tej pory będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam