Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełacznik napięcia zasilania!

pmirkowicz 30 Sty 2008 15:41 1085 5
  • #1 30 Sty 2008 15:41
    pmirkowicz
    Poziom 18  

Witam. Znalazłem się w kłopotliwej sytuacji. Mam z sąsiadem wspólny wjazd na posesję i wspólny siłownik do bramy. Jest on zasilany od sąsiada. Niestety czasami sąsiad celowo wyłącza napięcie, żeby utrudnić mi wjazd. Chciałbym podłączyć zasilanie do tego automatu równolegle także od siebie z domu. Czy istnieje układ elektroniczny który by zasilał nasz automat z jednego źródła zasilania: Chodzi mi o to że jak sąsiad odłączy napięcie to żeby układ przełączył na zasilanie z mojego domu a jak ja wyłącze to niech zasila się od sąsiada1 Z góry dziękuję za podpowiedź !

0 5
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 30 Sty 2008 16:45
    fuutro
    Poziom 43  

Daj przekaźnik lub stycznik w liczbie 2 sztuki. Jak sąsiad zasila to będzie załączony jeden a drugi odcięty. Jak sąsiad odetnie zasilanie to niech się załączy drugi.

0
  • Relpol
  • #3 30 Sty 2008 16:50
    daduszeryf
    Poziom 28  

Cześć.Podłącz przekaźnik z podtrzymaniem od instalacji sąsiada jak sąsiad wyłączy prąd przekaźnik puści i włączy Twoje zasilanie. Jak sąsiad znowu włączy zasilanie to przekaźnik zadziała i będzie znowu szło z instalacji sąsiada.Możesz zastosować przekaźnik R-15 z cewką na 230V.

0
  • #4 30 Sty 2008 17:02
    fuutro
    Poziom 43  

R15 będzie się świetnie nadawać do schematu powyżej, tylko muszą być przynajmniej 3 pary zestyków. Ma blokadę więc awaria nie powinna się zdarzyć.

0
  • #5 30 Sty 2008 20:37
    pmirkowicz
    Poziom 18  

A czy nie będzie problemu i nic sie nie stanie jeśli jednocześnie będzie włączone u mnie i u sąsiada???? Jeśli będzie włączone razem na czyim zasilaniu będzie chodziło???

0
  • #6 30 Sty 2008 20:54
    fuutro
    Poziom 43  

Przy włączeniu zaskoczy to, które było najpierw włączone a po wyłączeniu (patrz sąsiad) zaskoczy twoje zasilanie. Aż do czasu jak ty wyłączysz.

0
  Szukaj w 5mln produktów