Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projektor ASK - przesunięcie obrazu

tweeterman 30 Jan 2008 21:13 2903 3
    tweeterman
    Level 2  
    W projektorze ASK C2 Compact rzucony obraz przesuwa się jak na poniższych zdjęciach tj. oprócz "oryginału" mamy drugi przesunięty równomiernie dla całego obszaru. Efekt zupełnie jak z odbiciami w TV i odbiorze z nadajników naziemnych.
    Projektor ASK - przesunięcie obrazu Projektor ASK - przesunięcie obrazu Projektor ASK - przesunięcie obrazu

To co ewentualnie udało się przeprowadzić z podstawowych testów to odłączenie kolejnych matryc. Efekt jest zawsze ten sam, występuje przesunięcie dla pozostałych pracujących matryc. Zawsze jednakowe i zawsze o taką samą wartość w wyświetlanych pikselach (dosłownie zmierzyłem suwmiarką na ścianie) - bez znaczenia w jakiej rozdzielczości rzucam obraz (640x480 do 1024x768). Związane jest to pewnie z rozdzielczością natywną i faktem, że zawsze jest taka rozdzielczość (800x600), zaś resztę załatwia skalowanie obrazu.
    Tutaj jest kilka fotek rozkręconego sprzętu:
    Projektor ASK - przesunięcie obrazu Projektor ASK - przesunięcie obrazu Projektor ASK - przesunięcie obrazu

Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek sugestie, bardzo proszę.
    żarnik
    Level 11  
    A patrzyłeś czy ci się szkiełko te w środku nie poluzowało?
    tweeterman
    Level 2  
    Nie bardzo wiem o co chodzi. O jakim szkiełku mówisz?
    Faktycznie uszkodzenie wygląda na problem w torze optycznym. Tak na zdrowy rozum by się wydawało.
    Jednak wszystko wygląda na stabilne, cały obiektyw oraz pryzmat sumujący wydają się być stabilną konstrukcją. Także jak delikatnie odchylałem jedną z matryc składowych, poruszała się całość konstrukcji pryzmatu sumującego wraz ze wszystkimi matrycami.
    Mówisz o jakichś lustrach występujących wcześniej? Czy szkiełku w samym obiektywie?
    merlinekII
    Level 16  
    Powiem to co wyszło po długich nocak z projektorem ASK

Najgorsze że ten sam problem występuje tylko ASKach

i jest to błąd konstrukcyjny i wina leży dokładnie na styku scaler i pamięci
    tew projektory mają dwa zegary pierwszy do skanowania obrazu a 2 do zbierania danych z pamięci i taktowanie scalera, jest jeszcze trzeci odpowiedzialny za procesor sterujący. o ile pierwszy jest synchronizowany sygnałem obrazu na wejściu i nie można z nim nic zrobić za to ten 2 jest ustawiany przez procesor i od niego zależna jest częstotliwość sygnału na matrycach, po odłączeniu pętli PLL zacząłem regulować tą częstotliwość i można było uzyskać klarowny obraz bez tych przeklętych przesunięć lecz kosztem odświezania matryc. zwiększanie częstotliwości przyśpieszało taktowanie matrycami ale w pewnym momencie pojawiały się przesunięcia.
    wszystko obmierzyłem oscyloskopem i według mnie to nic już temu nie pomoże tylko wymiana scalera wiec ja już ASKA więcej nawet za darmo nie chcę a co do trybu serwisowego to jako takiego to nie ma, Jest możliwość sterowania ustawieniami z poziomu terminala na COMie ale co i jak polecam poczytać servisówki ale NIE MA MOŻLIWOŚCI w tym trybie regulacji o której wspomniałem tu trzeba noty katalogowe układów i dużą wiedzę elektroniczną by się tym pobawić

jeżeli są przesunięcia Kolorów w ASKu to jeżeli nie jest to przesunięta matryca to jest to te uszkodzenie i nie znam przypadku by ktoś to naprawił
    Pozdrawiam