Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa + 3 fazowy licznik czasu pracy + czujnik pracy

30 Sty 2008 22:56 2809 7
  • Poziom 10  
    Witam,
    Ciężko mi odnaleźć właściwy dział ale pomocni ludzie są wszędzie więc tu spróbuję.Otóż sprawa ma się następująco:
    Uruchamiam w pracy (tj. zamawiam w firmie i nadzoruję wprowadzenie systemu u mnie) transmisję gprs danych z pracy 4 studni głębinowych:
    - wskazanie licznika (wejście binarne zliczane)
    - poziom lustra wody (analog)
    - napięcie baterii
    - zasięg sieci gsm
    chce dodać jeszcze:
    - licznik czasu pracy pompy (binarne zliczane)
    - czujnik pracy pompy (binarne).

Kłopot jest taki, że dwie z tych pomp (a przewody są długości od 0,4 do 2km) nie mają żyły N, zatem dysponuję tylko napięciem międzyfazowym.
    A teraz pytania:
    1. Czy istnieje licznik czasu pracy urządzenia 3f (z wyjściem impulsowym) zasilany z tych 3 faz?
    2. Czy istnieje czujnik/stycznik podający sygnał (zwarty, rozwarty) dla napięcia obecnego w przewodzie w powyższym układzie ?

W drugim przypadku zastanawiam się nad najprostszym (partyzanckim ?) rozwiązaniem tj. przedłużeniem jednej z żył z puszki, nawinięciem kilki zwojów na dobrego gwoździa i załatwieniem tematu stycznika małym kontaktronem. Pompy mają moc 9,2kW potraficie powiedzieć czy będzie z tego magnes ?

z góry dziękuję,
    ja
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 32  
    A przekaźnik z cewką na 400V ??
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 26  
    ichipek napisał:
    ...
    chce dodać jeszcze:
    - licznik czasu pracy pompy (binarne zliczane)
    - czujnik pracy pompy (binarne).

Kłopot jest taki, że dwie z tych pomp (a przewody są długości od 0,4 do 2km) nie mają żyły N, zatem dysponuję tylko napięciem międzyfazowym.
    A teraz pytania:
    1. Czy istnieje licznik czasu pracy urządzenia 3f (z wyjściem impulsowym) zasilany z tych 3 faz?
    2. Czy istnieje czujnik/stycznik podający sygnał (zwarty, rozwarty) dla napięcia obecnego w przewodzie w powyższym układzie ? ...

co do licznika czasu czy mozesz powiedzieć dlaczego nie chcesz go zamontowac w ukladzie sterowania, start naliczania następowalby w momencie załaczenia się stycznika pompy
    co do czujnikow to czujniki poziomu pływakowe , nie moga być ??
  • Poziom 10  
    and61 napisał:
    co do licznika czasu czy mozesz powiedzieć dlaczego nie chcesz go zamontowac w ukladzie sterowania, start naliczania następowalby w momencie załaczenia się stycznika pompy
    nie, ponieważ styczniki pomp, same pompy oraz komputer z modemem zbierający dane to w sumie 6 różnych lokalizacji, a moduły teletransmisji są tylko w studniach.
    Cytat:
    co do czujników to czujniki poziomu pływakowe , nie moga być ??
    nie, ponieważ muszę znać wysokość o jaką obniża się lustro wody w momencie pompowania a nie jego obecność lub nie (to nie ma być suchobieg). Dlatego analogowe wskazanie.

cewka 400V w sumie tak ale ja chcę przekaźnik tylko na zwarcie styku bezpotencjałowego a znajduję same na prądy po 100 A
  • Poziom 26  
    ichipek napisał:
    ... muszę znać wysokość o jaką obniża się lustro wody w momencie pompowania a nie jego obecność lub nie (to nie ma być suchobieg). Dlatego analogowe wskazanie...

ok. popatrz w takim razie na ta strone , wydaje mi się ze do takiego pomiaru czujniki ultradźwiękowe beda odpowiednie
    http://www.elektro-trading.com.pl/przeplywomierze.htm

link niby kieruje do przeplywomierzy ale sa tam i czujniki poziomu

ichipek napisał:
    ... 2. Czy istnieje czujnik/stycznik podający sygnał (zwarty, rozwarty) dla napięcia obecnego w przewodzie w powyższym układzie ?

moze przekaźnik prądowy by rozwiązal ten problem (pisalem o nim w tym temacie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...sid=239038e785a3e470b0bc5ca65f2a3574#4536340)
  • Poziom 35  
    ichipek napisał:
    ....Uruchamiam w pracy (tj. zamawiam w firmie i nadzoruję wprowadzenie systemu u mnie) transmisję gprs danych z pracy 4 studni głębinowych....
    Jak sam piszesz zamawiasz w firmie i jedynie nadzorujesz wprowadzenie systemu. Więc dlaczego nie zamówisz dokładnie tego co jest Ci potrzebne? W czym problem? Od kiedy osoba zlecająca wykonanie usługi martwi się jak ją wykonać. Twój problem to jedynie sprawdzić czy zostało zrobione zgodnie z założonym projektem.
  • Poziom 10  
    band61 te spawy są już rozwiązane (sonda aplisens SG-25 ).
    Jakoś przeliczyłem możliwości modułu gprs MT-703 , niestety tylko 2 wejścia analogowe i 2 licznikowe.
    Zatem ponieważ ważniejszym jest dla nie wiedza czy podczas pomiaru obniżenia lustra pracuje pompa czy nie, muszę znaleźć przekaźnik z cewką na 400V. Teraz tylko potrzebuję stycznika do zrobienia zwarcia zaledwie styku bezpotencjałowego a nie jakiś gigantycznych prądów. Macie jakieś konkretne sugestie? Na razie napisałem do GALAX z Rybnika to co w poprzednim poście masz)

Chyba, że jeszcze uda mi się przekształcić jedno wolne wejścia analogowe na quasi-binarne , tj przy pracy pompy (zwarciu stycznika) udało by się podać na wejście konkretną stałą niezerową (między powiedzmy 2 a 3V ) wartość napięcia.

Nadal jednak pozostaje kwestia 3f liczników czasu pracy z wyjściem impulsowym. Czy ktoś się z takowymi spotkał ?

Tomasz.W owszem nadzoruję, ale budżet (w sumie oferta w tej chwili to ok. 20tysPLN) mam ograniczony i dodatkowe rozwiązania muszę znaleźć sam.
  • Poziom 26  
    Cytat:
    muszę znaleźć przekaźnik z cewką na 400V.

http://www.elcon.com.pl/html/ministyczniki.html
    Cytat:

Nadal jednak pozostaje kwestia 3f liczników czasu pracy z wyjściem impulsowym. Czy ktoś się z takowymi spotkał ?

raczej chyba coś takiego nie wystepuje w przyrodzie :( skotaktuj sie z firma simex http://www.simex.pl/ producentem licznikow

mozna by wykonac wg mnie cos takiego : ten przekaźnik http://www.moeller.pl/DesktopDefault.aspx?PageID=220 i jednofazowy licznik pracy ze stykiem bezpotencjałowym