Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy Uranos - gdzie podtrzymanie pamięci?

31 Sty 2008 09:19 1560 20
  • Poziom 14  
    witam
    moje pytanie brzmi- gdzie podpiąć baterie czy cokolwiek zeby radio nie tracilo pamieci przy wylaczonym zasilaczu??
    dodam ze radio jest podobne do RCI2950 w ktorym jest bateria na plytce z wyswietlacza.
    jakby co dysponuje schematem.
    pozdrawiam

(??) – ozdobnik? -->REGULAMIN pkt 11.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE.
    [hefid]
  • Poziom 14  
    A gdyby tak bez ingerencji w radio? Bateria 9V i dwie diody prostownicze a całość do przewodu zasilającego ..... ??
  • Poziom 18  
    daniel2121 napisał:
    gdzie podpiąć baterie czy cokolwiek zeby radio nie tracilo pamieci przy wylaczonym zasilaczu??

To radio fabrycznie ma podtrzymanie. Jeśli nie ma, to może ktoś wymontował akumulatorek. W moim podtrzymanie działało.
  • Poziom 40  
    bateria litowa 3V na płytce procesora - jak w CB Ranger.
  • Poziom 14  
    a czy ma ktos zdjecie tego miejsca albo schemat?? bo faktycznie ktos musial wymontowac baterie. w rangerze jest na srodku plytki z przedniego panelu
    bo schemat mam ale tylko plyty głównej a nie panelu
  • Poziom 40  
    Na tych schematach z sibitriks nie znajdziesz baterii bo to nowsza wersja z eepromem.

Na moim schemacie CPU starego URANUSa (na układach HD44100 i HD613901) też nie widze baterii - może ktoś ma takie radio i wrzuci fote gdzie przyspawali litówke.
  • Poziom 28  
    "nie znajdziesz baterii bo to nowsza wersja z eepromem. " - hmm, ja wyczytałem co innego (choć mogłyby jeszcze inne wersje). Proponuje zajrzeć tu http://members.toast.net/nsj/rci.htm - "The battery and the CPU reset have been eliminated in the newer versions, the new system uses memory capacitors for memory backup" - czyli wychodzi na to, że nie EEPROM. W tym dokumencie jest schemat z baterią: http://www.radioaficion.com/php/components/co...chive=0&file=cmNpX3NlY3JldHNfbWFudWFsLnBkZg==
  • Poziom 40  
    Sprawa wydaje się jasna - jeśli jest EEPROM to nie ma bateryjki.
    Nie ma eeproma to jest bateryjka podłączona - przez diodę do nogi VDD procesora.
    Widać to w schemacie w ostatnich linkach.

A wersji widać było wiele. a już naliczyłem ze 4.
  • Poziom 14  
    faktycznie najlepiej byloby jesli by ktos zrobil fotke bateri i napisal gdzie to wsadzic bo ta utrata pamieci jest denerwujaca.
    ma ktos wogole uranusa
  • Poziom 12  
    posiadam uranusa ale u mnie też nie ma podtrzymania pamięci w środku nie ma baterii
  • Poziom 28  
    daniel2121 - ale gdzie masz teraz problem ? W moim ostatnim poście podałem link do schematu z podłączeniem baterii.
  • Poziom 14  
    no ze mam uranusa
    a mozesz mi powiedziec gdzie ja przylutowac?? bo w rangerze wiem gdzie
  • Poziom 28  
    Minus baterii do masy (minusa, może to też być nóżka 41 układu IC601) radia, a plus poprzez diodę (może być 1N4148) do nóżki 26 układu IC601 (HD4074008F). Jeśli u Ciebie ten układ ma inne oznaczenia, to je tutaj podaj.
  • Poziom 14  
    to bateria nie bedzie sie doladowywac??
  • Poziom 14  
    czyli minus do masy a plus przez diode np 1n4001 do 26 nozki tak?
  • Poziom 40  
    Wybrałbym diodę o mniejszm spadku napięcia na złączu np jakąś diodę szotkiego.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany. Reg. pkt 8.3 i 8.1.
    Przeniosłem z: Radiotechnika - CB, KF, UKF, TV
  • Poziom 14  
    modyfikacja zrobiona

prosze o zamkniecie tematu!