Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co to jest? Wzmacniacz VOXAD100VT. Odpadła noga części. Gdzie to kupić?

hennoh 31 Jan 2008 10:20 1815 6
 • #2
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Rezystor 7W 0,47ohma. Tani element. Ważny jest ten drugi parametr - 0,47 ohma. Możesz natomiast dać każdy rezystor o mocy WIĘKSZEJ niż 7W (jeśli by w sklepie nie mieli akurat takich).
 • #3
  ak_vega
  Level 14  
  Witam!
  Jest to rezystor o wartości 0,47 Ω o mocy 7 W (siedem watów)

  Pozdrawiam <vega>
 • #4
  viayner
  Level 42  
  Witam,
  to jest rezystor (oznaczenie na plytce Rxx oznzcza rezystor, Cxx kondensator itd.), 7W i jezeli dobrze widze 0.47ohm rezystancji, mozesz go kupic prawie w kazdym sklepie elektronicznym, moze byc tzw. drutowy=wykonany z drutu oporowego. Jezeli nie bedzie takiej wartosci czy mocy mozesz uzyc innych odpowiednio polaczonych np:
  szeregowo 2x 0.22ohm co najmniej 4W kazdy lub 2x 1ohm tez co najmniej 4W kazdy, jezeli beda wiekszej mocy to biez bez obaw ale nie mniejszej !!!
  Pozdrawiam.


  Moderated By Błażej:

  Małe dopowiedzenie: rezystory 0,22 ohma łączysz szeregowo, natomiast 1 ohm równolegle. Bo tej informacji chyba brakło.

 • #5
  ak_vega
  Level 14  
  W sklepach bywają najczęściej tego typu rezystory ceramiczne (białe) z zerem na początku przed przecinkiem (to bardzo ważne). Wykorzystywane są najczęściej jako rezystory emiterowe stosowane w końcówkach mocy (wzmacniacze m.cz.)

  <vega>
 • #6
  hennoh
  Level 10  
  czyli mogę pytać w moim osiedlowym sklepiku o opornik ceramiczny 7-10W 0,47ohm i będzie pasował.
 • Helpful post
  #7
  ak_vega
  Level 14  
  Jeśli to sklepik osiedlowy to zapewne tych rezystorów tam nie kupisz. Tego typu placówki nastawiają się na sprzedaż bardziej chodliwych elementów typu: kabelki, gniazda, złącza, wtyczki, bezpieczniki, zwykłe rezystory, diody prostownicze etc. etc. Trzeba się będzie udać do większego sklepu z elektroniką lub tez zakupić wysyłkowo np. TME Łódź, ale spróbować można, a nawet i trzeba ponieważ koszt wysyłki znacznie przewyższy ich wartość. W razie problemów w ich zakupie proszę o wiadomość to służę ewentualną pomocą w ich zakupie.
  Poniżej zamieszczam przykładowy wygląd rezystorów ceramicznych.
  Jest to rezystor ceramiczny 1R/10W
  Tolerancja: 10%
  Wymiary: 9,4mm x 9,4mm x 38mm (wysokość x szerokość x długość)
  Producent: VITROHM
  1 oznacza 1Ω (jeden ohm) natomiast literka <R> stosowana między cyframi równa się przecinkowi. Gdybyś zastosował dwa takie rezystory połączone równolegle otrzymasz rezystancję 0,50 Ω.
  Z uwagi na fakt, iż wykonany rezystor jest wykonany z dokładnością do 10% (tolerancja 10%) - 0.50 Ω x 10% = ±0.05 Ω (plus/minus pięć setnych oma w górę lub w dół) to w sumie da Ci upragnione 0.47 Ω

  Pozdrawiam - <vega>Ω