Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ati Radeon 9800 pro 128MB problem z odświeżaniem obrazu

leszelka 31 Sty 2008 10:58 1762 4
  • #1 31 Sty 2008 10:58
    leszelka
    Poziom 16  

Witam
    Mam problem z nowozamontowana kartą graficzną jak w temacie.
    Windows XP, monitor CRT Philips 17 cali z tych nowszych.
    Otóż mimo że mam ustawione odświeżanie na 85 Hz, to po niemal każdym włączeniu komputera windows wita mnie lekko migającym obrazem ktory na oko ma odswiezanie gdzies 60 Hz. Żeby było śmieszniej caly czas w ustawieniach jest 85 Hz. Jedynym wyjsciem jest reczne przestawienie na np. 90 Hz (obraz wtedy jest taki jak powinien) a po chwili znow na 85 Hz.
    I tak za prawie kazdym wlaczeniem.
    Czy jest to wina karty graf (z allegro), czy jakiś sterowników.
    Dodam ze mam zainstalowanego Cataylsta 7.6, czyli nie najnowszego gdyz na najnowszym bylo to samo a dodatkowo nie dzialalo 3D...
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 31 Sty 2008 11:33
    tronics
    Poziom 36  

Nie, to wina tego że karta źle odczytuje EDID z monitora (DDC). W tym przypadku są 2 wyjścia, 1 to ReForce, a drugie to własne ustawienia maksymalnych możliwości monitora.
    Pozdrawiam

0
  • #3 31 Sty 2008 11:36
    leszelka
    Poziom 16  

Dzięki za podpowiedzi ale może trochę bardziej szczegółowo je rozwiniesz?
    Pozdrawiam

0
  • #4 31 Sty 2008 11:50
    tronics
    Poziom 36  

Pklik na pulpicie, Właściwości, ustawienia, zaawansowane, ekrany, klikasz na belkę przy twoim monitorze i będzie "Użyj zaawansowanych danych EDID" czy jakoś tak, odznaczasz i możesz zmieniać max. rozdzielczość i odświeżanie. Dodatkowo możesz wymusić odświeżanie w aplikacjach D3D (brak, tak jak pulpit czy też konkretna wartość) - dotyczy Ati Control Panel!!
    Dla ATi CCC (Catalyst Control Center)
    Pklik-Ati Catalyst Control Center-> właściwości monitora->Atrybuty->Użyj EDID i tak jak powyżej można zmienić max rozdzielczość i odświeżanie.
    Zaś w 'Opcje Wyświetlania' można znowu wymusić odświeżanie aplikacji 3D.

0
  • #5 31 Sty 2008 18:17
    leszelka
    Poziom 16  

Hm, tylko ze ja nie mam problemu z max odswiezaniem ale z min.
    Co to zmieni jak poprawie max rozdzielczość? Tym bardziej ze po wlaczeniu i tak mam ustawione 85Hz, a tylko faktycznie, na oko jest to ok. 60 czyli generalnie tak jakby bylo ustawiony zwykle VGA.
    Zresztą sprawdzilem i mam tam ustawione juz 120Hz, wiec co tu zmieniac?

0