Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG CS DVD360 nie świeci wyświetlacz

Wiebor 31 Sty 2008 11:19 3901 3
  • #1 31 Sty 2008 11:19
    Wiebor
    Poziom 20  

Witam.
    Odtwarzacz samochodowy firmy AEG model CS DVD 360. Nic nie wyświetla na wyświetlaczu, tylko świeci na kremowo a na DVD dodatkowo występują pionowe paski na środku wyswietlacza. Wszystkie przyciski w panelu działają prawidłowo. Dodatkowo nie czyta żadnych płyt CD ani DVD (kręci płytą, ale po czasie zatrzymuje się). Radio gra. Na płytce panela mam napięcia USB+5V, ACC+5V, +12V, +5V.
    W panelu uszkodzony jest element SMD AV1 o kodzie 044C ( nie wiem co to jest - nie mam datasheeta ), którego jedno wyprowadzenie jest na +5V, na drugim masa a trzecie połączone jest z nóżką 53 procesora AIC1 - T112 H11162 5006-AIDA1 (również nie mam rozpiski wyprowadzeń tego układu). Obydwa elementy zaznaczyłem na zdjęciu w załączniku.
    Proszę o pomoc w znalezieniu usterek oraz informacje na temat elementów zaznaczonych na zdjęciu. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam.
    Wiebor

AEG CS DVD360 nie świeci wyświetlacz

0 3
  • #2 31 Sty 2008 17:07
    kotlo
    Poziom 16  

wstaw tam bc639 i sprawdz tranzystor w radiu koło koncówki jak dobrze pamietam bo to on powoduje ze pada ten w panelu ja tam zawsze wstawiam bd440 i działa jeszcze zadne mi sie na to nie wróciło a co do pasków to przyjrzyj sie flexowi juz kiedys musiałem poprawiac tego flexa bo był uszkodzony a jak narazie nigdzie tego nie mozna znalezc
    pzdr

0
  • #3 19 Paź 2008 13:15
    czepel123
    Poziom 13  

bc639 a niby jak go wstawic bo ja mam podobne radio i wszystko wskazuje ze element ktory zasila koncowke 53 scalaka T112 H10283...to 17-33L tak bylo na nim napisane i w domysłach jest to stabilizator LDO na 3,3V jednak jak wstawiłem stabilizator 3,3V w panelu tylko zaswiecily sie klawisze ale zgineło podświetlanie wyswietlacza.Wczesniej bez scalaka podswietlanie bylo lecz tresci na ekranie TFT nie było.Wiec jak walczyc z tym problemem.

0
  • #4 28 Gru 2008 11:23
    Mac-Gayver
    Poziom 10  

Witam, ludzie nie piszcie bajek, bo jak mozna zamiast MOSFETA wstawiac zwykly tranzystor. Otoz element oznaczony jako 044C to nie jest zwykly tranzystor czy stabilizator, ale mosfet z kanalem N w obudowie SOT23 ( nap.min 20V; prad
    min 2,4A) Ja wstawiam tam TSM2302CX i po wymianie tego elementu panel dziala. Wiem takze o innych elementack, ktore najczesciej siadaja. Pozdro Mac- Gayver

0
  Szukaj w 5mln produktów