Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programator (chyba) procesorów 89CX051 TOP-Q -informacje itp

31 Sty 2008 16:50 1570 11
  • Poziom 9  
    Witam!!

Tata zostawił mi w spadku całą elektronikę itp. ponieważ i ja się tym trochę interesuje. Bardziej mnie jednak interesuje programowanie - no i dziś rano mnie oświeciło tz. jak byłem mały tata składał programator z którym mam same problemy tz. dokumentacji brak, nawet nie wiem czy mu części i (chyba) podzespołów brakuje ale chcę się tego dowiedzieć bym mógł programować mikro kontrolery( czy co innego bo nawet nie wiem do czego ten programator służy :D )

O to zdjęcia :

A oto zdjęcia klawiatury(chyba) szesnastkowej (która jak przypuszczam jest jakoś kompatybilna z programatorem :P :

To jest chyba programator procesorów 89CX051 TOP-Q - piszę chyba bo w każdym sklepie te samo zdjęcie a inna nazwa :)

Poszukuje czegokolwiek pewnego tz. dokumentacji, opisu technicznego itp.

P.S. Czy Układ z wyświetlaczem LCD też jest kompatybilny z tym programatorem - bo coś mi świta że tata też coś takiego miał

Za pomoc dziękuje!!
  • Poziom 18  
    Coś mi świta że to jest jeden z programatorów do programu bascom ale mogę się mylić
  • Poziom 9  
    ja już to znalazłem ale to jest jakoś mało gdyż nie ma np. obsługi dokumentacji (dokładniejszej ;D)
  • Poziom 18  
    Skoro znasz juz dokładnie co to za użądzenie to co stoi na przeszkodzie zeby samemu sobie poszukac przeczytaj dokładnie to co kolega silvvester podał a juz będziesz wiedział dużo natemat tego programatora
  • Poziom 9  
    ale ja nie wiem gdzie szukać bo google nie znajduje mi tych informacji ;) po za tym przyjrzyj się moim zdjęciom a temu linkowi co podał silvvester programatory różnią się nawet w sklepach pają różne nazwy i dlatego mam problem ;D
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Jedyną różnicę jaką widzę to w tym z linku użyta została podstawka zif a u ciebie zwykła podstawka przecyzyjna Ten programator chodzi tylko pod baskomem ale oczywiście moze służyć do programowania zewnętrznych plików skompilowanych w innych kompilatorach. Napewno da się coś więcej dowiedzieć od wójka Googla;]
  • Poziom 9  
    Czyli na tym programatorze mogę wgrywać programy do mikro kontrolerów z serii ATMega ??

P.S. Sorry za słabą orientację w temacie - ja programuje na PC tz. programuje programy na PC i chcę zacząć na mikro kontrolerach (- z jako taką wiedza elektroniczną ;D )
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki już wszystko wiem ;D tylko co z tą klawiaturą?
  • Poziom 9  
    Dzięki na pewno się przyda !! ;D - pomimo że jestem w trakcie robienia własnego programatora dla ATMega8 więc będą problemy z przystosowaniem ale jakoś se poradzę ;D