Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagem MyX6-2 i uszkodzone gniazdo

PiotreXxX 31 Sty 2008 17:15 1722 22
  • #1 31 Sty 2008 17:15
    PiotreXxX
    Poziom 13  

Witam od dłuższego czasu miałem z tym problem. Otóż często zdarzało mi sie, że przy ładowaniu telefonu pojawiał sie komunikat - za mało energii żeby ladować i wystarczyło wyciągnąć i włożyć wtyczkę i było OK na jakiś czas. Wczoraj telefon przestał sie ładować i co gorsza nie działają słuchawki. Myślę, że to wina gniazda ale czy ktoś może mi powiedzieć czy w sagemie myx5-2 były te same gniazda co w moim modelu ? Ułatwiło by mi to sprawę bo kupiłbym jakiegoś trupa wymontował z niego przelutował do mojego telefonu. Czy jest to może wina softu ? bo przy wkładaniu słuchawek tel wykryje je i głośnik sie wyłancza ale nic nie gra w słuchawkach. Po wyciągnięciu słuchawek albo jest cisza albo nie głośnik gra o połowę ciszej niż powinien.

0 22
  • Pomocny post
    #2 31 Sty 2008 17:20
    rraaddoo
    Poziom 16  

witam

to są te same gniazda ładaowania więc wymiana i powinno być po kłopocie

pozdr

0
  • #3 31 Sty 2008 17:24
    PiotreXxX
    Poziom 13  

Ok dzięki wielkie za szybką odpowiedź. To teraz muszę tylko gdzieś na allegro wybadać jakiegoś starego sagema. Pozdrawiam

0
  • #4 31 Sty 2008 22:49
    TxT
    Poziom 23  

kup nowe gniazdo, tam tez sa:)

0
  • #5 31 Sty 2008 23:06
    PiotreXxX
    Poziom 13  

No właśnie rzecz w tym, że muszę kupić telefon :D Bo gniazda na allegro nie ma tylko znalazłem do X5 i X1 ale to nie to samo. Przelutowałem te gniazdo i na razie chociaż ładowanie działa bo w słuchawkach nadal cisza :D Na razie wystarczy i to ale lepiej by było to wymienić :D

0
  • #6 31 Sty 2008 23:42
    heniek3
    Poziom 20  

sprawdx czy styki w gnieździe nie byly zamoczone czy nie widać na nich osadu może wystarczy tylko dokładne czyszczenie a jeżeli chodzi o złącze to w x1 czy x5 masz takie samo

0
  • #7 31 Sty 2008 23:50
    PiotreXxX
    Poziom 13  

Ja już pierwsze co zrobiłem to je czyściłem :D w akcie desperacji nawet papierem ściernym :twisted:. Wiec nie jest to wina styków tylko samego gniazda :) Co do złaczy x1 i x5 to sie zgodzę są takie same :) Ale ja mam przecież x6-2 :D Przyjrzałem się tym złączom na allegro i to nie to samo (inne montowanie na płycie głównej).

0
  • #8 31 Sty 2008 23:57
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bierz śmiało, od starszych sagemów pasują ... nawet od MC920 :)

0
  • #9 01 Lut 2008 00:00
    PiotreXxX
    Poziom 13  

Ok :D jutro będę zamawiał :D Zobaczymy czy da się coś jeszcze z tego zrobić :)

0
  • #10 29 Lut 2008 21:44
    PiotreXxX
    Poziom 13  

Witam dotarły w końcu te gniazda do mnie :D ale teraz hmmm może mi ktoś powiedzieć albo doradzić jak wymontować ? Nie chciałbym uwalić pół telefonu :/ Probowałem wyciągnąć i odsysaczem cynę ściągać ale boje sie wytargać to gniazdo z płyty głównej :D

0
  • #11 29 Lut 2008 22:10
    morgan_exe
    Spec od GSM

odsysaczem? kolega smie zartować? podgrzewacz na 300*C i hot na 320*C, elementy klejone mocno owiń folia aluminiowa, zeby nie wystrzelily spod nich kulki w czasie lutowania złącza ;)

0
  • #12 29 Lut 2008 22:56
    TxT
    Poziom 23  

hotair, grzejesz z 320 stopni i odchodzi, zwykla lutownica nawet tego nie dotykaj!!!

0
  • #13 29 Lut 2008 23:08
    morgan_exe
    Spec od GSM

@TxT: bez pogrzewacza to ciężka sprawa, mozna przeggrzac plyte albo urwac pady, choc kiedys robilem to bez niego i jakos sie udawalo (temp wyzsza niz 320, no i ryzyko wieksze - piekny D500 odleciał w zaswiaty :D ) ;)

0
  • #14 29 Lut 2008 23:29
    PiotreXxX
    Poziom 13  

No panowie rzecz w tym ze ja dysponuje lutownica traforową 35/75W i punktową 8W (z tym,że po grzaniu rozszerzył mi sie grot i gdzieś sie zgubił :evil: Odsysacz mam juz odsysałem cyne ale nie zawsze ona chce zejść z wszystkiego. Nie mam profesjonalnego sprzętu bo mnie na niego nie stać. Kiedyś jak składałem podczerwienie na TFDU4100 to używałem lutownicy traforowej na grocie 2,5² :D ale z telefone nie bede kamikadze ^^. Hmm to znaczy że gniazdo znajduje sie jeszcze na jakimś kleju ? :cry:

0
  • #15 29 Lut 2008 23:31
    KanekS
    Poziom 29  

nie

gniazdo jest na cynie, ale obok sa ukłądy klejone, pamiec, flash, procesor itd, ktore łatwo uszkodzic

lutownica sie za to nie zabieraj

0
  • #16 29 Lut 2008 23:34
    PiotreXxX
    Poziom 13  

Hmm no to co teraz proponujecie zrobić ? Za 2 tygodnie wyjeżdżam do Niemiec na święta a tu jedyny telefon jaki mam leży w częściach :/. Już kurde miesiąc czekałem na te gniazda prawie... Bo kupiłem 2 jakbym coś uwalił :/

Co do układów typu pamięc, procek to z tego co widze są one zabudowane dodatkową blachą aluminiową. Przy gnieździe jest tylko pare kondensatorów, tranzystor itp. na SMD.

0
  • #17 01 Mar 2008 11:05
    TxT
    Poziom 23  

morgan_exe napisał:
    @TxT: bez pogrzewacza to ciężka sprawa, mozna przeggrzac plyte albo urwac pady, choc kiedys robilem to bez niego i jakos sie udawalo (temp wyzsza niz 320, no i ryzyko wieksze - piekny D500 odleciał w zaswiaty :D ) ;)

heh, ze 300 gniazd juz wymienilem, zaden sagem mi nie odlecial :)

Dodano po 9 [minuty]:

PiotreXxX napisał:
    Hmm no to co teraz proponujecie zrobić ? Za 2 tygodnie wyjeżdżam do Niemiec na święta a tu jedyny telefon jaki mam leży w częściach :/. Już kurde miesiąc czekałem na te gniazda prawie... Bo kupiłem 2 jakbym coś uwalił :/

Co do układów typu pamięc, procek to z tego co widze są one zabudowane dodatkową blachą aluminiową. Przy gnieździe jest tylko pare kondensatorów, tranzystor itp. na SMD.

jak nie masz hot-air, to opalarka z regulacja temp na 350% i grzej pod samym gniazdem od spodu i wylutujesz, a jak nie chcesz kombinowac to zanies do jakiegos serwisu gsm, za gora 20 zl ci to zrobia na poczekaniu.

0
  • #18 01 Mar 2008 11:24
    rekordgsm
    Poziom 31  

TxT z całym szacunkiem nie opowiadaj bzdur bo chłopak jeszcze uwierzy, za 20 :) no chyba że u Ciebie w mieście są takie ceny.

0
  • #19 01 Mar 2008 11:25
    TxT
    Poziom 23  

takie niestety sa, ja nie jestem z miasta stolecznego...

0
  • #20 01 Mar 2008 16:19
    morgan_exe
    Spec od GSM

ja od posrednika ze swoim gniazdem biore 40, a on przeciez jeszcze swoja prowizje narzuca..

@TxT: ilosciowo to moze i wiecej peklo, jeden jedyny samsung nie wytrzymal, moze cyna nie była do konca pb-free i podcisnienie wywalilo ;)

0
  • #21 09 Mar 2008 13:50
    PiotreXxX
    Poziom 13  

Siemka
    Wczoraj Dłuuugo siedziałem na tym telefonem :D Problem został rozwiązany bez wymiany gniazda. Użyłem lutownicy traforowej, ustawiłem na 75W zatankowałem cyny na końcówkę grotu i kalafonii i przejechałem po stykach (wiem baaardzooo kamikadze :P) rozprowadziłem ostrożnie cynę po wszystkich stykach tak aby nie było między nimi zwarć. Poskładałem telefon odpaliłem a po podłączeniu słuchawek wszystko działa jak należy. Zniknęły także większe luzy w gnieździe telefonu. Zobaczymy jak długo tak podziała. Nie mam hot-air'a a stara opalarka nie działa :D. Teraz mam 2 dobre gniazda tak na przyszłość. Może będzie mnie stać kupić kiedyś porządny sprzęt do tego to sobie wymienie.

Pozdrawiam.

0
  • #22 09 Mar 2008 20:46
    rekordgsm
    Poziom 31  

zadna rewolucja, ja na ogól proponuję naprawę gniazda jeśli nie jest uszkodzone fizycznie z zewnątrz, wymiana to ostateczność no chyba ze klient chce zapłacić za nowe gniaazdo 80pln zamiast na naprawę starego 50pln.

0
  • #23 09 Mar 2008 20:58
    PiotreXxX
    Poziom 13  

no nie wiem :P Ja bym tam wolał nowe gniazdo... tylko sam je wymienic... Telefon warty jest aktualnie okolo 250 zł a bym miał jeszcze w niego kase ładowac :/ Kupiłem na allegro gniazdo za 4 zł jakbymi miał chociaż jakieś "cieplutkie" powietrze to bym zrobił to za grosze... :D 80 zł za wymiane albo 50 zł za naprawe bym nie dał (szczególnie za ten telefon :/) wole go sprzedać dołożyć te 80 zł i jeszcze jakąś stówke i kupić coś porządniejszego

0