Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CRT Monitor LG CF900C - obraz uszkodzenia, kolor żółty

31 Sty 2008 18:46 2227 4
  • Poziom 31  
    Witam

Chodzi o Monitor LG CF900C. Nie miałem do tej pory do czynienia z naprawą monitorów bo to pieroństwo okropnie obudowane blachami, płyty wyjąć nie można, tak aby wszystko było podłączone, złe dojście itp. Ale spróbuje sie w tym pogrzebać jeśli mi ktoś zechce pomóc. Dodam że płyta jest w bardzo dobrym stanie, niema żadnych tzw. "zimnych lutów". Nie ma żadnej reakcji na ostukiwanie. Uszkodzenie wystąpiło nagle podczas normalnej pracy. Zamieszczam obraz uszkodzenia. Obraz w dolnej części ekranu jest prawie ok pomimo ze krawędzie są też zawężone, natomiast obraz górnej połowy jest jakby zwinięty w trąbkę. Taka sama sytuacja jest przy wyświetlaniu self test-u, który zaczyna się powyżej połowy kolorem żółtym. Dopiero ostatni test na niebieskim tle wyświetlany poniżej połowy ekranu jest ok. Sciągnąłem schemat i według diagramu wychodzi na układ IC 601 TDA 8351, ponieważ napięcia 13 V i 51 V są na pinach. W ogóle wszystkie napięcia są OK. Nie sądzę aby wysiadła cewka odchylania przy takiej grubości drutu. Czy to jest w ogóle uszkodzenie odchylania ? Gdyby ktoś chciał pomóc mogę przesłać schemat na maila aby nikt nie tracił niepotrzebnie punktów

CRT Monitor LG CF900C - obraz uszkodzenia, kolor żółty CRT Monitor LG CF900C - obraz uszkodzenia, kolor żółty

Drugie foto też można było załączyć w normalny sposób - jak widać.
    Proszę uzupełnić tytuł tematu - p.11 regulaminu. [Mirek Z.]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator
    Zacznij od wymiany elek wokół pionu i w gałęzi zasilania pionu.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Sprawdź również rez.w n.4 i n.9 0,7Ω czy nie zmienił wartości
  • Poziom 19  
    sprawdź kondensatory oraz napięcia zasilania dodatnie i ujemne
  • Poziom 31  
    Witam,
    wymiana układu IC 601 TDA 8351 rozwiązała problem. Podziękowania dla Romana W.

Moderowany przez Mirek Z.:

Ostrzeżenie - p.6 i p.11 regulaminu.