Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zarejestrować windowsa bez instalacji ??

31 Sty 2008 21:23 8508 24
  • Poziom 10  
    Chciałbym zarejestrować windowsa poprzez telefon do microsoftu ale musze znać ten klucz identyfikacyjny, jak się do niego dobrać nie instalując na nowo windowsa.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 22  
    Sądzę że google napewno jest w stanie bez problemu odpowiedzieć na to pytanie. A jeśli samo google nie udzieli odpowiedzi to zawsze możesz poprzez to samo google znaleźć numer do Microsoftu, zadzwonić i zapytać :)
    Swoją drogą to o ile wiem to wybierając w niezarejestrowanym systemie opcję rejestrowania i potem rejestracji przez telefon klucz zostanie podany.
  • Poziom 10  
    Klikając na rejestracja systemu windows wyświetla mi się komunikat windows został poprawnie zarejestrowany, ale dodatek do microsoftu Windows Genuine Advantage (program weryfikujący legalność posiadanej kopii systemu) informuje że windows jest nie legalny mogłeś paść ofiarą fałszywego oprogramowania. Dlatego chcem ten numer Identyfikacyjny podać przez telefon w microsofcie żeby wygenerowali nowy.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nie jestem pewien czy nowy identyfikator coś tutaj pomoże...
    Skoro system zgłasza że jest poprawnie zarejestrowany...
    Spróbuj napisać maila lub zadzowonić do Microsoftu i bezpośrednio u nich dowiedzieć się o co tu chodzi, bo jeśli system jest oryginalny i zarejestrowany to sytuacja jest conajmniej dziwna...
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 10  
    To będe się kontaktował z microsoftem i przebijał przez ich automaty.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Jest w necie program orginalna nazwa "Szpieg v.1.10 Premium Edition.exe" który podaje klucz windowsa w moim przypadku nie podaje wlasciwy. (autor programu Marcin B. swidnica) pozatym jest też soft dla takich co posiadaja nielegalnie windowsy, aby właśnie opisany przez ciebie problem pominąć, ale skoro masz legalny wiec nie powinno cie to interesować, a twoje starania powinny iść w kierunku aby doprowadzić ta sprawę do porzadku.
  • Poziom 10  
    Zadzwoniłem do microsoftu i mi powiedzieli że windows został zaktualizowany po 30 dniach. tego programu Szpieg v.1.10 Premium Edition.exe nie widzę w internecie czy mógłbym prosić o link do tego programu. hm albo spróbuje z rejestram.
  • Poziom 31  
    Wspomniany wyżej plik który odczytuje rzekomo klucz windy.
    Plik zostal przeskanowany 21 programami AV
    zalaczam log.

A-Squared Keine Viren gefunden
    AntiVir Keine Viren gefunden
    ArcaVir Keine Viren gefunden
    Avast Keine Viren gefunden
    AVG Antivirus Keine Viren gefunden
    BitDefender Keine Viren gefunden
    ClamAV Keine Viren gefunden
    CPsecure Keine Viren gefunden
    Dr.Web Keine Viren gefunden
    F-Prot Antivirus Keine Viren gefunden
    F-Secure Anti-Virus Keine Viren gefunden
    Fortinet Keine Viren gefunden
    Ikarus Keine Viren gefunden
    Kaspersky Anti-Virus Keine Viren gefunden
    NOD32 Keine Viren gefunden
    Norman Virus Control Keine Viren gefunden
    Panda Antivirus Keine Viren gefunden
    Rising Antivirus Keine Viren gefunden
    Sophos Antivirus Keine Viren gefunden
    VirusBuster Keine Viren gefunden
    VBA32 Keine Viren gefunden
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    OK, uściślimy problem. Ma kolega naklejkę licencyjną na obudowie, nośnik a więc spełnione kryteria legalności?
  • Moderator Samochody
    k_ryso napisał:
    Klikając na rejestracja systemu windows wyświetla mi się komunikat windows został poprawnie zarejestrowany, ale dodatek do microsoftu Windows Genuine Advantage (program weryfikujący legalność posiadanej kopii systemu) informuje że windows jest nie legalny mogłeś paść ofiarą fałszywego oprogramowania. Dlatego chcem ten numer Identyfikacyjny podać przez telefon w microsofcie żeby wygenerowali nowy.
    To jest poważny problem i nie jest to problem z aktywacją. Z jakiś względów Twój klucz został zbanowany. Jeśli nie masz naklejki COA i dowodu zakupu - zapomnij o rozwiązaniu swojego problemu. WGA nie będzie zgłaszał takiego komunikatu nawet na zablokowanym (użytym na innym komputerze) kluczu, w tym przypadku aktywacja będzie co prawda niemożliwa, ale aktualizacje - tak i nie będzie komunikatu o pirackiej kopii.
    Jest też ewentualność, że masz system zainstalowany z innym kluczem niż masz na naklejce. Klucz możesz sprawdzić programem Magical Jelly Bean Key Finder, możesz go też nim zmienić ale tylko pod warunkiem, że będzie to klucz tego samego typu (nie da się zmienić klucza corporate na OEM). Do zmiany klucza i typu licencji możesz użyć programu Windows Product Key Update Tool.
  • Poziom 30  
    Dobra. Czyli z tego co pisze koleg ma jakiś numer i ma mozliwośc wpisania kou aktywacyjnego. nie widzę problemu. Zadzwoni do Microsoftu, powie że po wykonaniu aktualizacji wyskoczyło mu ponownie aby aktywować system i nie może zronbic tego przez internet. Zostanie wygenerowany nowy kod zwrotny. Problem jest tego rodzaju, że tak jak pisał kolega tzok trzeba sprawdzić zgodność klucza z naklejką licencyjną. Jeśli taka zgodnośc jest nie będzie problemu a po podaniu kodu zwrotnego nigdy nie będzie problemu z aktywacją. Teoretycznie :-) Oczywiście cały czas zakładam że to oryginał!
  • Moderator Samochody
    :arrow: metalli:
    ...ale on ma komunikat od WGA, że posiada piracką wersję systemu - nie jest to więc problem z ponowną aktywacją po reinstalacji systemu, tylko z kluczem cd-key, który został zbanowany.
  • Poziom 30  
    Rozumiem niemniej kolega dalej nie napisał czy ma naklejkę na komputerze.
  • Poziom 10  
    Mam naklejkę pod spodem laptopa. Zdeaktywuje windowsa w rejestrze jak to nie pomoże to będę musiał jeszcze raz zainstalować windowsa i wybiore odrazu opcje przez telefon.
  • Poziom 30  
    Moim zdaniem kolega "pożyczył" sobie numer od Ciebie i aktywował stąd Twój problem o ile dobrze rozumiem. Masz orginał, aktywuj telefonicznie to znowu Windows zostanie przypisany do laptopa. I pilnuj numeru, bo takie sytuacje niestety się zdażają :-(
  • Moderator Samochody
    W wyżej opisanej sytuacji nie byłoby komunikatu od WGA o pirackiej wersji systemu, po prostu nie dało by się go aktywować.

Jeśli laptop ma od spodu naklejkę COA to czy laptop był kupiony w Polsce i czy instalowany jest polski Windows?
  • Poziom 30  
    Ja bym nie był taki leniwy i poszukał w pomocy jak aktywować już aktywowany system bo tak też można :-) To tylko jeden z wielu kreatorów przecież. Kolega tzok podal z kolei programy które ułatwią sprawę.
  • Poziom 10  
    Nie udało się z modyfikacją rejestru, wpisałem w WPAEvents inną cyfrę później wszedłem w %systemroot% i.t.d. Pojawiła się aktywacja (wszystko było dobrze) klikam aktywacja na telefon później zmień klucz wpisuje ten klucz z naklejki i wyświetla się nieprawidłowy numer. :(
  • Poziom 40  
    A jaki numer pokazywały ci programy do odczytu twojego numeru systemu? Ten sam co na naklejce???
  • Poziom 10  
    Do sprawdzenia numeru z naklejki użyłem tego programu: Magical Jelly Bean Key Finder w jednym okienku wykazał system windows XP a w drugim not suported.
  • Poziom 30  
    Poszukaj tematu jak zmienić numer w windows 2000. Podane było tam kupę sposobów i programów a ja nie chcę powielać tematu :-)
  • Poziom 10  
    Tak jak mówiłem zainstalowałem na nowo windowsa wpisałem klucz z naklejki i wybrałem opcje aktywacja przez telefon, zadzwoniłem do microsoftu podałem numer aktywacyjny, wygenerowali mi nowy numer,windows pobrał wszystkie aktualizacje i WGA sprawdził poprawność windowsa i gitara. Dzięki za odpowiedzi chciałem na skróty to zrobić ale nie wypaliło.