Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lista obecności w Excel 2003

boguslaw 31 Jan 2008 21:32 62879 12
 • #1
  boguslaw
  Level 12  
  Mam prośbę aby mi ktoś pomógł z wykonaniem listy obecność a mianowicie aby w soboty i niedziele zaznaczało w wierszach na kolor odpowiednio do soboty i niedzieli. Po wpisaniu miesiąca w rogu listy żeby się automatycznie aktualizowały dni tygodnia w liście. Dołączam wzór listy wykonany w Excel 2003, nie jednej osobie się taki w się program się przydał automatyczny a nie siedzieć i zaznaczać dni miesiąca na kolor zielony sobotę i czerwony niedzielę. Z góry dziękuje i proszę o pomoc.:cry:
 • Helpful post
  #2
  piokuch
  Level 12  
  Załączam gotowy arkusz.
  Dodałem formatowania warunkowe i trochę formuł.
  Może komuś faktycznie się przyda - w każdym razie u nas w pracy na pewno.
  Attachments:
 • #3
  Charly
  Level 18  
  Elaegancko to działa, bardzo fajnie i przyda się. Musisz tylko poprawić coś, bo 1 sty 2008 był we wtorek, nie w środę, 1 luty w piątek, nie w sobotę itd...
 • #5
  Zbych034
  Level 38  
  W komórce B3 formułę popraw na taką =WYBIERZ(DZIEŃ.TYG($A$1+B3-2;1);"pon";"wt";"śr";"cz";"pt";"so";"n")
  Odpowiednio zmień w komórkach niżej (zamiast B?-1 ma być B?-2) Skasuj też formatowanie warunkowe w dolnych wierszach poza zakresem listy bo robią się kolorowe.
 • #6
  piokuch
  Level 12  
  OK poprawiłem ten dzień tyg. faktycznie był błąd - sorki.
  Dolne wiersze dla dni spoza miesiąca pokazywały się zakreskowane - efekt zamierzony. Ale poprawiłem formatowanie tak, aby nie pokazywały się wogóle - link do pliku powyżej.
  Dzięki za info o excelforum - warto o tym wiedzieć.
  Ale chyba nie pokażę formularza stamtąd mojej kadrowej - przez to, że zawiera pole : spóźnienia nieusprawiedliwione ;)
 • #7
  Zbych034
  Level 38  
  O kreskowanie chodziło mi iż kreskowanie idzie w prawo poza szerokość listy. Pozdrawiam
 • #8
  boguslaw
  Level 12  
  Właśnie o takie listy mi chodziło, wszystkim serdecznie dziękuje za pomoc. Mam taką sugestie do pikuch czy by się dało tak zrobić aby zaznaczało święta tak jak niedziele.
 • #9
  paula16125
  Level 1  
  Cześć mam zrobić listę obecności dla 10 uczniów na miesiąc marzec tzn ma tam być podział na godziny lekcyjne w każdym dniu oraz takie coś żeby później wypisywało że np uczeń 1 miał w miesiącu marcu trzy nieobecności i to ma być w Excelu .. dla mnie to czarna magia pomóżcie .. Z góry dzięki .. :cry:
 • #10
  Zbych034
  Level 38  
  Widzę iż wkładu pracy własnej ZERO a pomoc ma polegać na zrobieniu tego za ciebie :(
  Wstaw arkusz który zrobisz a na pewno pomogę ci go udoskonalić!!
 • #11
  lidikob21
  Level 1  
  Witam, mam pewien problem. Prubuję stworzyć regułę, która pomoże mi podliczyć godziny pracy pracowników. Chodzi o to, że muszę wprowadzić pewne założenia, tj: urlop(u)=8 (godz), wolne(w)=0 (godz) Próbowałam już różnych formuł(suma jeżeli, suma itp) Może ktoś z Was miał podobny problem?
  Liczę na pomoc, pozdrawiam;p-)
 • #12
  marek003
  Level 40  
  lidikob21 wrote:
  Witam, mam pewien problem. Prubuję stworzyć regułę, która pomoże mi podliczyć godziny pracy pracowników. Chodzi o to, że muszę wprowadzić pewne założenia, tj: urlop(u)=8 (godz), wolne(w)=0 (godz) Próbowałam już różnych formuł(suma jeżeli, suma itp) Może ktoś z Was miał podobny problem?
  Liczę na pomoc, pozdrawiam;p-)


  Jak masz inny problem niż autor to na przyszłość zacznij nowy wątek.

  Nie do końca cię rozumiem z tą "regułą".
  Wszystkie obliczenia zrobisz za pomocą jeżeli lub suma jeżeli (zapewne nie w jednej komórce ale efektem będzie odpowiedni czas pracy.
  Przykład: w B1 wpisz (a w A1 zmieniaj)
  = jeżeli(A1="U";8;jeżeli(A1="W";0;A1))
  Możesz "zapętlać" do 7 "jeżeli" w jednym "jeżeli" Jeżeli masz więcej opcji wykorzystaj kolejną komórkę. Chociaż przy "takich" godzinach nie powinno być aż tyle warunków. Jeżeli są różne wielkości liter możesz to ominąć np. w warunkach jeżeli zamiast prostych warunków A1="U" dodać funkcję litery.małe(A1)="u". Wtedy czy wpiszesz dużą czy małą zawsze będzie dobrze.
 • #13
  kubiniak
  Level 10  
  A czy ktoś potrafi napisać formułę na formatowanie warunkowe taką aby zaznaczała niedzielę i święta kolorem czerwonym, ale data nie zawsze zaczyna się od 1-go i jest wyświetlana jest w formacie "5 sie". Chodzi mi o to, że wstawiam sobie serię dat zaczynających się np od "5 sie" i poprzez formatowanie warunkowe wiersze z niedzielą zmieniają kolor.