Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DivX na DVD

05 Paź 2004 09:12 14378 53
  • #31 05 Paź 2004 09:12
    wroona
    Poziom 23  

Qrcze niewiem czemu to niedziała albo strona padła albo zmienili adres

• Relpol
  • #32 05 Paź 2004 16:18
    Satrapa
    Poziom 2  

Jak będę wiedział jak to zawsze pomogę.Ja często mam problemy z dvd-rw w kiss-ie. Nie zbieram filmów, dlatego po obejrzeniu je kasuję. A do tego przydaję się płyta rw. W przyszłosci radze nagrywać na nośnikach rw z najniższą predkością. Wtedy nie ma problemów.

• #33 05 Paź 2004 22:13
    wroona
    Poziom 23  

Qrcz musieli usunąć strone albo zmienili adres

• Relpol
  • #34 05 Paź 2004 22:31
    ozzman
    Poziom 26  

a nie znasz jakiejs innej strony z tym??

• #35 06 Paź 2004 15:19
    faber
    Poziom 22  

wroona napisał:
    Qrcz musieli usunąć strone albo zmienili adres

No niestety divx.pl ma kłopoty "finansowe" i narazie trzeba szukać innego źródła wiedzy ;( smutno

na idg mają archiwum kina domowego, w kaźdym piśmie są testy, polecam są ciekawe artykuły no niestety płatne (ale mało :) ).
    http://www.idg.pl/archiwum/

• #36 06 Paź 2004 20:21
    Barry
    Poziom 11  

Witam nie ma problemu wystarczy zripowac programem
    VirtualDub do formatu mpg. nastepnie programem TMPGEnc DVD Author 1.6 zmiejszysz plik do wielkosci 4,7g i tym samym programem nagrasz na plytke . troche pracochlone ale ok -robilem i wyszlo bardzo dobrze , o ile pamietam to opis jest na stronie www.divix pl.
    Pozdrawiam milej zabawy z plikami filmowymi

• #38 22 Paź 2004 18:12
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #39 22 Paź 2004 21:25
    junior999
    Poziom 14  

ja mam tez taki problem jak większośc uzytkowników dvd philips z mozliwościa odtwarzania divx,wszytko pieknie smiga ale litery niestety nie(txt)może ktoś sie poświeci i wrzuci jakis program do komprechy txt na jakis format aby dvd czytało wraz z plikiem filmowym divix?? :(

• #40 24 Paź 2004 16:41
    wroona
    Poziom 23  

Philips ro chyba nie obsługuje żadnych napisów.

• #41 26 Paź 2004 18:43
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #42 26 Paź 2004 19:50
    junior999
    Poziom 14  

jedynie chyba zostaje wrzucic napisy na film ale ja niemam programu do wklejania napisów na film ,może ktoś wruci do sciagnięcia ??? :(

• #44 24 Lis 2004 11:15
    neig555
    Poziom 17  

czy mogę oglądać np.Shreka nagranego na CDromie?

• #45 30 Lis 2004 11:14
    budinst
    Poziom 10  

neig555 napisał:
    czy mogę oglądać np.Shreka nagranego na CDromie?

czy pytasz o pozwolenie :) ??
    pozdr Andrzej

• #46 30 Lis 2004 11:18
    budinst
    Poziom 10  

[quote="MARCIN17"]Mam problem!!!
    Kupiłem ostatnio odtwarzacz dvd z divx thomson dth222.
    Problem polega na tym, że nie czyta formatu napisów txt.

Ale czyta napisy w formacie *.srt :) ale cos nie lubi polskich fontów :(

pozdr Andrzej

• #47 30 Lis 2004 12:34
    domelek
    Poziom 12  

mało odtwarzaczy czyta txt a już zwłaszcza w naszym systemie kodowania 852 najlepiej podczas przerabiania z tzt na srt pozbyć się naszych ogonków

• #48 03 Gru 2004 12:41
    domelek
    Poziom 12  

Oto tekst zaczerpnięty ze strony pomocy technicznej firmy PHILIPS dotyczy modelu DVP630:

Cytat:
    Problem Category Playback
    Problem DivX Subtitle language is not the desired language, or no subtitle at all, or subtitle problem.
    Cause No subtitle at all.
    Solution Press 'SUBTITLE' button on the remote several times until the desired subtitle language is displayed.

If no subtitle is available, probably the DivX file do not have embedded subtitle. You need to download the correct subtitle language for that movie and copy into the same disc. Preferably with the same file name as the movie file name.

Common subtitle files accepted with extension .smi, .sub, .srt, .ssa, .txt

Solution DivX Subtitle File in CD. (Example Only)

Czyżby to oznaczało że odtwarzacz ten czyta pliki TXT? może ktoś sprawdzić?

• #49 05 Gru 2004 21:13
    prei
    Poziom 13  

Nie wiem po co te wszystkie roztrząsania problemów z plikami txt srt czy jakimi kolwiek. Podałem link do strony producenta odtwarzaczy (599 zł) które odtwarzają DivX-y z plikami txt bez najmniejszych problemów. Zapewniają wsparcie techniczne itp. Jak zauważyłem nikt nie zwrócił uwagi na mój post. Niestety ;(

• #50 07 Gru 2004 15:00
    prokopek
    Poziom 10  

mam wielki problem kupiłem sobie w niemczech dvd dk-339 i też mi nie odtwarza napisów i nie mam pojęcia co mam robic żeby mi odtwarzały napisy .z górydziekuje za wszystkie info pozdrawiam mirek

• #51 25 Gru 2004 20:38
    gizmex
    Poziom 15  

nagralem film na DVD-RW widzi plyte i nie ma dzwieku ani obrazu na odtwarzaczu stacjonarnym

• #52 25 Gru 2004 22:52
    fantozzi
    Poziom 12  

ja mialem kilka o dziwnych nazwach jak divx 7000 i td. do niczego obecnie mam philipsa 737 i jest ok bardzo dobry z kodekami od pierwszego 3.11 do 5,2 jak do tej pory nie mialem problemow kazda plyte w divx czyta wszystko co sciaglem z netu czyta . jest naprawde ok.
    jakosc obrazu jest bardzo dobra . teraz z kolega kompresujemy za pomoca dr.divx filmy z dvd wszystkie hity kina polskiego i ladujemy na jedno dvd 8 filmow. mozna nawet zachowac audio dolby digital 2.0 lub 5.1
    oczywiscie juz nie wejdzie 8 filmow dolby zajmuje duzo miejsca .aha po 737 wyszedl nowszy model ale jest gorszy mimo ze ma wiecej wyjsc A/V
    wiesza sie czesto cos z nim nie tak. 737 kosztuje 130 euro. powodzenia i udanego zakupu. aha jak chcesz uzywac kompresorow w kompie to conajmniej 1G ram i chociaz 2.8GHz procesor

• #53 26 Gru 2004 04:35
    gizmex
    Poziom 15  

a czy da sie umiescic kilka filmow w formacie VCD lub SVCD na DVD ???

• #54 26 Gru 2004 09:11
    fantozzi
    Poziom 12  

format vcd bym nie polecal bo za slaba jakosc obrazu jesto mpg 1 rozdzielczosc tylko 384x288, svcd znacznie lepiej jest to mpg 2 rozdzielczosc 480x576 natomiast dvd mpg2 rozdzielczosc 720x576, ktos
    wyzej napisal ze divx to kiepska jakosc nie prawda z dobrym kodekiem
    to rozdzielczosc 704x 576 a pozatym mozna ustawic jaka sie chce jest to mpg4 tak jak avi . odnosnie czy mozna zapisac wiecej filmow na dvd w formacie vcd i svcd . tak ale zalezy jakim programem tworzysz te filmy , niektore maja opcje typu utworz plik zgodnie z formatem vcd albo svcd, albo dvd.
    w orginalnym vcd i svcd sa pliki pomocnicze tworzace ten standart jest tam tez autoplay i chodzi o to ze tworzac dvd one sa niepotrzebne .
    z orginalnego vcd i svcd musisz skopiowac tylko mpg to jest tylko jeden plik. tworzysz wtedy dvd rom . w przypadku nero wkladasz te pliki mpg jeden po drugim a na dole widzisz ile masz jeszcze miejsca noi wypalasz.
    nie umiem ci powiedzec czy bedzie to widzial otwarzacz tradycyjny dvd.
    philips ktory posiadam napewno sprawdzone . ale jest jeszcze jedna przeszkoda orginalne dyski sa zabezpieczone przed kopiowaniem musisz sie zaopatrzyc w jakis program smart ripper naprzyklad dvdcopyplus, ktory obejmuje takze vcd. zycze milej zabawy. pozdrawiam.

Szukaj w 5mln produktów