Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

immobiliser Alfa Romeo 164

31 Sty 2008 23:43 4055 7
  • Poziom 10  
    Witam,mam problem z immobiliserem w mojej Alfie.Auto stało 6 miesięcy pod chmurką nie używane, wstawiłem akumulator i okazało się,że lampka code nie gaśnie i i nie da się zapalić silnika.Brak jest iskry,impulsu wtryskiwaczy i zasilania pompki paliwa.Proszę o pomoc w tej sprawie,od czego mam zacząć,jakieś sugestie naprawy,czy jest możliwość obejścia immobilisera w tym samochodzie . Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Właśnie tu pojawia się problem ponieważ kiedy kupowałem to auto nie byłem na tyle mądry i kupiłem z tylko jeden kluczyk i to w dodatku czerwonym - matką.

Dodano po 5 [minuty]:

W serwisie otrzymałem informacje że kluczyk matka starcza na 3000 uruchomnień silnika. taki tryb awaryjny. Nie mam pojęcia co teraz zrobić. Jak słyszę cenę serwisu za naprawę to nogi mi się uginają.
  • Poziom 32  
    A po co ci serwis do tego klucz moze dorobic tobie ten kto na codzien dorabia klucze i zakoduje go , to nie musi byc wykonywane pod numer nadwozia, tam nie ma karty kodowej
  • Poziom 16  
    jezeli masz czerwony kluczyk, zamow dwa niebieskie i zakoduj. procedura ta byla opisywana nie jednokrotnie. immo idzie wywalic ale trzeba miec w tym doswiadczenie.

pozdrawiam i powodzenia.
  • Poziom 32  
    Jak nie chcesz dorabiać kluczy to tak jak segal tobie radzi wywal immo i po bólu ale oczywiście nie że wypniesz go z auta tylko musisz usunąć z centralki wtryskowej.
  • Poziom 10  
    Tak jak mowa, wyrzuciłem immo i po bólu...tylko nikt nie chciał się podjąć ominięcia immo bo to Alfa... I tak przez 6 warsztatów elektroniki samochodowej...a laweta kosztuje.
    W końcu trafiłem 120 kilometrów od domu do miejscowości Piaseczno; a tam... 2 godziny, 850 złotych, i DZIAŁA !!! Nie wiem jak ale skutecznie.
    Dziękuję wszystkim ZAMYKAM TEMAT.
  • Poziom 17  
    Po cenie sądze że byłeś u Pana J. Grabowskiego :)