Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprogramowanie do nowej centrali Panasonica

Telnw 31 Sty 2008 23:45 1076 5
  • #1 31 Sty 2008 23:45
    Telnw
    Poziom 17  

Otwieram oryginalnie opakowane pudełko z centralą KX-TDA100 i okazuje się że mam na płytce tylko dokumentacje bez oprogramowania!! Stąd moje pytanie: czy to jest normalna praktyka firmy Panasonic ?

0 5
  • #2 01 Lut 2008 09:59
    irekr
    Moderator

Skontaktuj się ze sprzedawca. Z tego co wiem to oprogramowanie jest do darmowego pozyskania u sprzedawcy. Jakby co wal do Panasonic Polska.

0
  • #3 01 Lut 2008 17:18
    instalatorPBS
    Poziom 26  

Oprogramowanie oficjalnie udostępniane jest tylko autoryzowanym przedstawicielom ( handlowcom i instalatorom ) a nie klientom końcowym.
    Zwróć się do sprzedawcy, być może udostępni Ci oprogramowanie lub zaproponuje pomoc przy instalacji ( jak sądzę odpłatnie ). Alternatywnym rozwiązaniem jest poszukanie oprogramowania w sieci.
    RP

0
  • #4 02 Lut 2008 19:59
    Telnw
    Poziom 17  

Dzięki-dystrybutor u którego kupiłem centrale udostępnił mi program ze swojej strony.
    Ale dlaczego Panasonic pozwala sobie na takie numery? I dlaczego brak jest instrukcji programowania po naszemu a w wielu językach europejskich jest.

0
  • #5 02 Lut 2008 21:05
    instalatorPBS
    Poziom 26  

To nie są numery tylko polityka sprzedaży. Panasonic nie jest tu wyjątkiem, wielu producentów nie udostępnia tego typu oprogramowania. Panasonic daje programy do mniejszych central a seria TDA wymaga troszkę większej wiedzy więc oprogramowanie nie jest ogólnie dostępne.
    RP

0
  • #6 05 Lut 2008 23:48
    Telnw
    Poziom 17  

Dziękuję za zainteresowanie .Zamykam temat,

0