Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwne przypadłości pralki Amica PA 5580A520

wiesiek012 01 Feb 2008 12:19 1724 4
    wiesiek012
    Level 10  
    Ostatnio dziwnie sie zachowuje. Nie działa Jet System. Mruga zielona lampka ale nie płucze, nie do końca odwirowywuje, a dodatkowo kończy pranie chociaż nie wyprała. Ostanio jacyś pseudofachowcy ją naprawiali, ale wszystko wróciło do stanu poprzedniego
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    karol5608
    Level 28  
    Standardowo do sprawdzania zawór przesterowania i triaki na panelu. Poszukaj na forum , było już o tym dużo razy. Pozdrawiam
    wiesiek012
    Level 10  
    Zawór działa. Triak wymieniłem + warystor obok też (chyba to tak sie nazywa o ile sie nie pomyliłem). Tylko jest jeszcze jedna kwestia: na 3 programie jest ok, działa jak trzeba, ale np na 15 nadal ten problem jest nadal. Pompuje i wylewa. Musi jej ktoś pilnować i przełączać zawór ręcznie (podpiąłem na krótko). Nie musze mówić że jest to wnerwiające. Nie wiem gdzie szukać przyczyny problemu.
    wiesiek012
    Level 10  
    Kontynuuję ten temat

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic966895.html

który z nieznanych przyczyn został mi zablokowany
    Przyczyna to pkt. 10.5 regulaminu.
    Dodano po 7 [minuty]:

A jeśli chodzi o tamte pytania... to zawór działał i działa, a jak podłączony mam miernik to napięcie leci w dół. Szkoda tylko że nie sprawdziłem napięcia przed wymianą SMD. Chociaż przed wymianą to tak połowicznie to działało: patrz powyższy link, na górze tamtego postu.
    marqs-60
    Level 20  
    Piszesz o napięciu itd. a przecież sprawdzenie oraz wymiana triaków zaworu,pompy oraz rezystorów SMD jak i samego zaworu to standard. Temat wielokrotnie wałkowany.