Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 1,7 - trudne uruchamianie silnika w mroźne dni.

dominik_01 01 Feb 2008 14:39 8781 13
    dominik_01
    Level 2  
    Gdy temperatura spada ponizej 0 mam problemy z uruchomieniem silnika. Przy - 8 jest to niemozliwe (nowy akumulator). W dodatniej odpala bez problemu a na trasie samochod nie ma problemu z moca. Swiece zarowe sprawne. Filtr paliwa wymieniony. W czym moze tkwic problem?
    bartek_j
    Level 35  
    A świece grzeją ? Może sterowanie świec....
    Jeżeli świece OK to problem mechaniczny -> ustawienie początku tłoczenia na pompie, kompresja..
    piomoto
    Level 19  
    Zatankuj na innym cpnie ja kilka razy sie przekonałem że paliwo też jest ważne przy odpalaniu w zime

Dodano po 2 [minuty]:

A i jeszcze jedna sprawa. Sprawdż czy działa Ci urządzenie do rozruchu zimnego silnika. powinno być gdzieś na pompie.
    dominik_01
    Level 2  
    Dzieki za pomoc. Co do paliwa to tankowalem tylko NESTE i BP.

Regulamin, p.11. Proszę poprawić. [MS]
    dominik_01
    Level 2  
    Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Kupilem go niedawno, rocznik 93 i na liczniku 145000, wiec krecony. Jak cos bedzie wiadomo, to dam znac.
    Jasiek690
    Moderator on vacation ...
    lutek30 wrote:

Wygrałem zakład i w nagrodę powiem Ci, ze regulacja ta polega na likwidacji luzu zaworowego poprzez wymianę podkładek w popychaczach zaworów. Japońcy regulują luz w sposób mechaniczny, to Niemce regulują hydraulicznie - hihi.
    Można wymienić podkładki na podkładki o innej grubości lub zeszliwować podkładki o odpowiednią grubość.

To silniki 1,7D (isuzu) mają hydrauliczne kompensatory luzu zaworowego. Nie ma tam możliwości regulacji zaworów. Mogę jednak się mylić.

Ja bym sprawdził świece żarowe, czy są sprawne i czy jednakowe ( mogą w różnym czasie się nagrzewać).
    adam7009

Level 40  
    proponuję sprawdzic szczelnośc układu paliwa ,najlepiej w przewodzie zasilającym wstawic kawałek przezroczystego wężyka ,zeby można było obserwowac czy nie ciągnie powietrza,przy tak niskich temperaturach paliwo gęstnieje a przewody twardnieją co może byc przyczyną rozszczelnienia
    jakub560
    Level 14  
    witam.proponuje sprawdzic po prostu przekaznik swiec zarowych.a co do regulacji zaworow to kto to wymyslił??pozdr
    dominik_01
    Level 2  
    Jeszcze raz dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Niestety z powodu zawieruchy zyciowej nie mam czasu na samochod, ale jak mechanik cos zrobi, to podziele sie informacjami.
    Pozdrawiam wszystkich
    prez8s
    Level 33  
    Sprawdz kompresje na zimno, te silniki ogolnie lubią miec przedmuchy i wtedy mają pogorszoną kompresje na zimno, jak wyciagniesz bagnet podczas pracy goracego silnika, to co widzisz? Czy slyszysz nierownomierne klepanie zaworow na zimnym? Jak sprawdzales swiece zarowe?
    kwok
    Level 39  
    1. 1,7TD ISUZU nie mają hydrauliki
    2. Ten silnik ma chyba dużo przejechane (jeśli przyczyną jest brak luzów zaworowych albo kompresji) Dlaczego tak twierdzę - Astra, 350kkm w jednych rękach, dobry olej, ON z dobrej stacji i pali w każdych warunkach po jednym obrocie wału korbowego Jedynym mankamentem jest już troszkę poddarta turbina przez którą olej wylata
    Japończycy to potrafią zrobić ale trza dbać
    aaaa no i luzów nie było potrzeby regulować chociaż jakieś 0,05mm odstępstw już zostało stwierdzone
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tylko i wyłącznie -sprawdź czy świece aby na pewno grzeją, bo to że kontrolka zaświeca sie i gaśnie o tym wcale nie świadczy, w dalszej kolejności stan wtryskiwaczy - na stanowisku, jakie mają ciśnienie otwarcia i jak pylą. To podstawowa diagnostyka silnika diesla.

A ponadto do kolegi który pisał o ustawianiu zaworów: Silnik ze zbyt dużym luzem zaworowym będzie odpalał, przy zbyt małym(braku) już raczej nie. Ponadto luzy zaworowe "giną" w trakcie rozgrzewania się silnika, tak że proszę nie wypisywać ciekawostek że zimny silnik ma zbyt małe luzy i dlatego nie zapala. Niedowiarkom polecam proste doświadczenie - zmierzcie sobie luzy na zimnym i na ciepłym silniku, dodatkowo chętni mogą jeszcze zmierzyć przy -20, ale to już chyba nie w tym roku.
    ptaszek1975
    Level 30  
    Kolego spróbuj odpalić na plaku jak odpali od reki to bankowo świece
    fassi
    Level 11  
    a może poprostu czujnik temperatury płynu chłodniczego ma przekłamanie?