Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizacja źródła zakłóceń w unie 899cm?

autoManiak1 01 Lut 2008 17:03 1029 1
  • #1 01 Lut 2008 17:03
    autoManiak1
    Poziom 12  

Witam
    Mam fiata Uno 899 cm z 2000r. (silnik taki jak w seicento). Radyjko mam w nim zamontowane Intek M 550-Power. Mam ogromne zakłócenia ściągane po antenie zaraz po uruchomieniu silnika. Sądzę iż są ściągane po antenie gdyż po jej wykręceniu skala spada do zera. Szmery te narastają wraz z prędkością obrotową silnika. Do tych czas byłem pewny iż są spowodowane od układu zapłonowego ponieważ po ściągnięciu paska klinowego nic się nie zmieniło więc altenator odpada, zasilanie do CB jest pociągnięte bezpośrednio z akumulatora a przed samym CB mam zamontowany filtr przeciwzakłóceniowy, pompa paliwa też odpada gdyż zamontowałem sobie automatyczny wyłącznik pompy paliwa przy jeździe na gazie więc jest ona rozłączona. Szmery te są podobne do tych jak np gdy blisko przejeżdża skuter. Do tej pory byłem pewny że zakłócenia te są od układu zapłonowego. Jednak ostatnio byłem w górach i zauważyłem że np. gdy jadę szybko ( z dłużą prędkością obrotową silnika) szmery te prawie na skali dochodzą na maksa, natomiast gdy puściłem nogę z pedału przyspieszenia ( jechałem z wielkiej górki) prędkość auta wcale nie spadała a co za tym idzie prędkość silnika też nie a za to na skali CB zakłócenia tak jakby obniżyły się o połowę. Nie wiem może się mylę ale chyba kąt wyprzedzenia zapłonu nie zmienia się pod wpływem konta ustawienia przepustnicy tylko pod wpływem prędkości obrotowej wału. Więc jeśli te szmery to by była praca świec jak wcześniej myślałem to po gwałtownym puszczeniu nogi z pedału gazu zakłócenia nie powinny tak szybko opadać. Fakt że one nie opadły do zera ale o kilka kresek się obniżyły a prędkość pojazdu w zasadzie nie zmieniła się.
    Hmmm Jak myślicie co może być przyczyną tych zakłóceń????/
    Z góry dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam

Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE.
    [hefid]

0 1