Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój pierwszy elektroniczny projekt...

01 Lut 2008 17:28 2216 6
  • Poziom 12  
    Witam!
    Chciałbym wykonać pierwszy "projekt" związany z elektroniką. Od niedawna się tym interesuję więc proszę o wyrozumiałość. Nie wiem co to mogło by być proszę o jakieś propozycje wykonania prostych urządzonek.:)Nie znam się na układach elektronicznych itd. Proszę jeszcze raz o wyrozumiałość i czekam na propozycje
    Pozdrawiam
    kalka-06:D
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Na 1 stronie Elektrody sa projekty np. Audio , Dla domu , Wizualne . Wybierz sobie z tematów które cię interesuja i montuj.
  • Poziom 21  
    A może zrób tak jak ja i złóż projekt ze strony www.discolitez.com. Jest to proste i daje dużo radości na pierwszy raz. Ja ten właśnie projekt po wcześniejszym spędzeniu miesiącu na elektrodzie wykonałem bez przeszkód. A żebyś miał "z czego budować" zaopatrz się w jakieś zestawy startowe z serii avt700, lutownicę, płytkę stykową, cynę, plecionkę do ściągania cyny. Ja identycznie tak zaczynałem. Powodzenia :)
  • Poziom 12  
    płytkę stykową... Co to jest? Mówiłem nie znam się na tym może jakaś strona z poradnikiem.Dzięki za stronki ale chyba ta ostatnia jest po angielsku.:|
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Płytka stykowa umożliwia budowanie prototypowych ukladów elektronicznych bez lutowania. Jest niezwykle pomocnym narzędziem w warsztacie domowym czy laboratorium firmy projektującej urządzenia elektroniczne. Znalazłem na allegro taką: http://www.allegro.pl/item301385617_dla_elektronika_plytka_stykowa_przewody.html

W sumie jest wygodna, bo nie musisz lutować, a w każdej chwili możesz zmienić dany element.

PS. Ja też dopiero zaczynam przygodę z elektroniką praktyczną, więc życzę powodzenia przy montażu pierwszego układu.
  • Poziom 21  
    Tak tylko że ja zaczynałem z płytką stykową niewiele szerszą niż aparat cyfrowy :). To co ci napisałem powinno ci wystarczyć do nauki. A później to tylko oscyloskop i generator funkcyjny. Pozdrawiam