Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAA 20160 - wymiana łożysk

01 Lut 2008 13:57 9892 6
  • Poziom 15  
    Ponad godzinę szukam informacji o pralce Bosch WAA 20160 i nic nie znalazłem. Do wymiany łożysk trzeba wyciągać bęben z pralki? Może ktoś wie o co chodzi z poprawianiem fabrycznego mocowania V-oringu i jakie łożyska do tej pralki kupić? Na forum są tylko enigmatyczne informacje że coś tam trzeba poprawić, ale co i jak to już nie pisze. Z góry dziękuję za okazane zrozumienie i pomoc, nie stać mnie na zapłacenie 250 zł za wymianę łożysk - tyle mi serwis zaśpiewał.

Moderowany przez skryn:

Wydzieliłem z tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic474320.html

• Poziom 16  
    kolego żeby wymienić łożyska musisz wyciągnąć zbiornik, odciąć dookoła plastikowe zaczepy i zbiornik dzieli się na połowę
  • Poziom 10  
    Przykro mi stary ale to grubsza robota.
    konieczność wyjęcia całego bębna. odcięcia wszystkich klipów które zazębiając się trzymają dwie połowy. trzeba zrobić to umiejętnie aby nie uszkodzić plastikowych kadzi które po wymianie łożysk trzeba skręcić śrubami! proponuje serwis, bo jeśli nie jesteś w temacie mogą być małe zakręty:D
  • Poziom 16  
    kolego robobobo nie jest to takie trudne wystarczy odkręcić dwa amortyzatory od dołu, wypiąć grzałkę, ściągnąć silnik. panel przedni, zasobnik no i fartuch przy w miarę szybkim tempie to jest około 50 min roboty
  • Specjalista AGD
    vankej napisał:
    przy w miarę szybkim tempie to jest około 50 min roboty

Dla amatora? Pomyśl następnym razem zanim coś napiszesz. 50' to zejdzie mu na samo wybicie łożysk.
  • Poziom 10  
    zgadzam się! amator może mieć kłopoty, trzeba mieć troche wiedzy aby czegoś nie popsuć.
  • Poziom 13  
    A do tego jeszcze pół wolnego pokoju na części,a nie 1m² w łazience.