Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z gniazdem słuchawkowym!

Ekolog 01 Feb 2008 21:05 1053 5
 • #1
  Ekolog
  Level 13  
  Witam
  Mam problem taki jak w temacie tzn gniazdo w laptopie pod które podłącza się głośniki lib słuchawki po prostu sie rozsypalo:/ szukałem na allegro i w necie czy takie gniazdo dostanę ale niestety nigdzie nie ma :( Laptop to fujitsu siemens Amilo D8800. Czy mogę wlutować tam jakieś zwykłe gniazdo mały jack i będzie działało? Czy wtedy same będą odłączały się głośniki wbudowane? Jeżeli ktoś ma takie gniazdo to kupię:)
  Proszę o pomoc
 • #2
  tronic1
  IT specialist
  Możesz wlutować inne gniazdko, ważne żeby pasowało mechanicznie.
 • #3
  Ekolog
  Level 13  
  To wiem że musi pasować mechanicznie tylko że ja takiego nie posiadam i w tym jest problem:/
 • #4
  Anonymous
  Anonymous  
 • #5
  Ekolog
  Level 13  
  Ehhh... Gniazd słuchawkowych mam masę bo na strychu mam kilka rozwalonych laptopów i z nich mogę wylutować i z tym nie ma problemu ale rozkład lub ilość nóżek od gniazda nie jest taka sama! Przecież w laptopach jest taki mechanizm który po włożeniu w gniazdo wtyczkę odłącza głośniki komputera i tu jest problem bo co prawda wiem które ścieżki to masa, lewy sygnał i prawy na wyjście ale nie wiem czy ten mechanizm jest na ścieżkach po przez zwarcie we wtyczce czy może to jest to czerwone światełko które świeci się we wtyczce? to jest moje pytanie.
 • #6
  tronic1
  IT specialist
  To nie jest żaden mechanizm. Wkładając jack'a w gniazdo rozchylasz zwarte ze sobą styki i tyle. Potrenuj miernikiem na innym gnieździe. Jak masz ich kilka to w celach naukowych możesz jednego poświęcić i wyciąć plastyk tak żebyś zobaczył to naocznie.