Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CAT CS-907 regulacja głośności kanałów surround

goldy512 02 Lut 2008 00:48 795 0
    goldy512
    Poziom 10  
    Witam
    Mam problem w tym amplitunerze z częściowym brakiem regulacji głośności w kanałach surround (i subie pasywnym, ale nie używam więc to mi akurat nie przeszkadza na razie).
    Regulacja działa na poziomie głośności 0-10 (no ale wiadomo to jest poziom na którym jest jeszcze bardzo cicho). Dziwna rzecz się dzieje gdy przekręcam gałką regulacji na poziom 11. Mianowicie wydaje się ja by poziom głośności na kanałach surround o dosyć dużo przeskoczył (i jest bardzo głośno w porównaniu do reszty kanałów) i już powyżej 11 dalsze kręcenie gałka volume nie wpływa na poziom głośności w tych kanałach (podczas gdy na pozostałych kanałach, frontowych i centralnym, jest tak jak być powinno czyli regulacja sprawna). Co jeszcze zauważyłem to to, że wydaje się tak jak by w tych kanałach surround poniżej tych jedenastu było przebicie z centralnego bo dosyć wyraźnie słychać dialogi w filmie z DD 5.1. Poza tym jak włączyłem funkcję testu głośników to się okazało że w obu tylnych jest to samo (tzn. grają oba w tym samym momencie).
    Załączam link do schematu (niestety nie mogłem jeszcze raz zamieścić tego samego pliku) https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4760730#4760730
    Pozdrawiam i proszę o pomoc.