Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wmacniacz, jak podłączyć subwoofer

pumaaaa 02 Feb 2008 10:52 1446 12
    pumaaaa
    Level 10  
    Witam.
    Mam takie pytanie, jesli kupuje np wmacniacz 2 kanalowy, i podpinam na jeden kanal sub 400rms 2 omowy, to drugi nanal moze byc pusty?
    Czy tez musi byc podlaczony chocby pod jakis inny glosnik nawet slabszy?
    vdo0
    Level 14  
    To zależy jaki wzmak i jaki sub.Wzmacniacz musi być stabilny przy 2 Ohmy.
    pumaaaa
    Level 10  
    hmm no na wzmacniaczu pisze stabilny 0d 2 do 8 ohm, czyli moge podpiac tylko jeden kanal a drugi zostawic w spoczynku:P??
    mistrzu86
    Level 14  
    Tak mozesz. Przynajmniej mi sie tak wydaje ;)
    Tylko jakby był stabilny w mostku przy 2Ohm to by było jesze lepiej. Wtedy wykorzystujesz całą moc wzmacniacza. A przynajmniej znacznie wiecej niz z jednego kanału.
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Powiedz kolego co masz za sprzety ... pomozemy. Stabilność w mostku na 2 ohmach jest niestety zarezerwowana do sprzetów z półki ponad 1000 zł :D .
    pumaaaa
    Level 10  
    oj sprzet raczej ponizej 1000zl i raczej bardzo krytykowany no ale ja postanowilem to sprawdzic najwyrzej sprzedam xD glosnik jaki mam to PIONEER TS-W307D2,wczoraj skonczylem obudowe do niego:p moze nie za piekna ale jak na amatora to jestem z siebie dumny:P radyjko to pioneer 2900mp;P tu link do fotki tuby jaka wykombinowalem:P <a href="http://picasaweb.google.pl/laguna888">Tuba</a>

Dodano po 42 [sekundy]:

z linkiem nie wyszlo ale jak co to:p

http://picasaweb.google.pl/laguna888
    vdo0
    Level 14  
    No no,nie badż taki skromny jak na amatora to ta skrzynka ci zaje....ie wyszła:D a poza tym będziesz z niej dumny skoro zrobiłeś ją własnymi rękami.Większość ludzi idzie teraz na łatwiznę i kupują takie skrzynki po 100 do 150zł tracąc pieniądze na pierdoły bo się nie chce dupska z fotela ruszyć i poświęcić czas na zrobienie takiego cacka a tu potrzeba tylko: zapału,narzędzi,kilku desek i wyobrażni...:!: POZDRAWIAM
    pumaaaa
    Level 10  
    najgorsze co bylo do zrobienia to wyciac na bokach okladzine troche nie rownomiernie w nie ktorym miejscach ale mysle ze ok :p i dzieki:]
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    cały czas nie napisałeś jaki to wzmak
    pumaaaa
    Level 10  
    zastanawiam sie nad Magnat RX 44 a PIONEER GM-5300T,czy moze macie jakies inne pomysly choc teraz mysle nad PIONEER GM-7300M bo to jednokanalowy ale na ebay.pl mozna z californi kupic go za 90$ okolo a koszt wysylki to okolo 60$ wiec wynosi to 400zl okolo a w polsce nowy ten wzmacniacz 750zl, jak by tak ktos kupil cos z emna to koszt wysylki maleje;] co o tym sadzicie:P??
    bufu4
    Level 17  
    nie musisz obciazac drugiego kanalu... jaka pojemnsoc tej skrzyni i jakie strojenie ?? bo z fotek nie wyglada na za duza i bass-reflex strasznie krotki :| nie za wysokie strojenie ?(oczywiscie tak mi sie wydaje partzac na zdjecia)
    pumaaaa
    Level 10  
    fajnie o to wlasnie mi chodzilo, bo w wierzy odpialem jeden glosnik to automatycznie po jakis 5 sekundach wylanczala sie wierza musialy byc podlaczone 2 glosniki, ale moze dlatego ze tam chodzi o stereo nie wiem:P sub ma okolo 60 litrow na kartonie z suba byly podane parametry i nimi sie kierowalem a jeszcze pomogl mi z obliczeniami kolo co pracowal w car audio lecz problem mam taki ze ciezko go zlapac i musze pytac tutaj xD a co myslicie o tych wmacniaczach ktory najlepszy?
    bufu4
    Level 17  
    hmm poszukaj mzoe lepiej 990atx przynajmniej nie przeplacisz