Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Esab-nie działa podajnik drutu?

02 Lut 2008 15:19 3283 8
 • Poziom 9  
  pomimo wymiany płytki sterującej nie działa podajnik drutu(podajnik sprawny)jakie mogą być tego przyczyny tranzystory w mostku sprawne,czyszby transformator?
 • Poziom 39  
  Sprawdż czy podajnik ma zasilanie...mikro przełącznik w rączce.../czy zwiera/
 • Poziom 25  
  Sprawdź też czy podajnik jest odizolowany od obudowy (zamontowany jest on o ile dobrze pamiętam na 2 izolatorach).
 • Poziom 9  
  nie no jasne te drobnostki jako przyczyne wyeliminowałem już,pozostaje coś za płytką lub transformator już nie mam pojęcia
 • Poziom 39  
  Cytat:
  pomimo wymiany płytki sterującej nie działa podajnik drutu(podajnik sprawny)
  Czegoś nie rozumiem.W końcu ten podajnik jest sprawny,czy nie?A jaką masz pewność że płytki są sprawne?Sprawdż trafo czy wychodzi napięcie...[/quote]
 • Poziom 17  
  Jeszcze jedna prosta sprawa może coś jest z termostatem, powinien wyłączyć w przypadku przegrzania,ale jeśli będzie uszkodzony,może nie łączyć nawet jeden przewód to mig nie będzie spawał. Powinien natomiast chodzić wentylator celem wystudzenia. Termostat jest na głównej płytce z diodami.
 • Poziom 39  
  A sprawdziłeś bezpieczniki?

  Zobacz czy dochodzi napiecie do płytki, spróbuj zasilić silnik podajnika bezpośrednio (omijając sterownik) z napięcia zasilania.
 • Poziom 9  
  właśnie tak sprawdziłem silnik podajnika,zwarłem stycznik na płytce zadziałał zawór co2 następnie na radiatorze są osadzone tranzystory i 5 oporników tak mi się wydaje są w kształcie baterii paluszek,zatem przewód wychodzący z opornika dotknołem do radiatora i zadziałał silnik podajnika,apropo do termostatu dochodzą dwa przewody to już go wymieniałem od sprawnej spawarki,bo diody nie mają chyba nic do podajnika?

  Dodano po 4 [minuty]:

  apropo podajnik jest sprawny tylko nie można nim sterować tak jak powinno się ,wogóle się nie odzywa po nacisnięciu ..........

  Dodano po 2 [minuty]:

  apropo gdzie są bezpieczniki bo gdzieś powinny być nigdzie ich nie widać?
 • Poziom 39  
  Nie miałem do czynienia z tym konkretnym migomatem, ale walczyłem z innym który miał podobne objawy. Winna okazała się płytka od sterownika silnika podajnika. Dokładniej zdechł tranzystor sterujący prędkością. Przy okazji poleciał też bezpiecznik (tam był bezpiecznik "radiowy" bodajże 3 czy 5A.