Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Veissmann vitopend 100 głośna praca

02 Lut 2008 17:38 2981 12
  • Poziom 11  
    witam. mam problem z piecem filtry były sprawdzane cała instalacja odpowietrzana mino tego wszystkiego piec wydaje dźwięki jakby był zapowietrzony i nie sposób namierzy miejsca które wydaje te dźwięki, pompę też odpowietrzałem i nic... takie dziwne zgrzytanie... jedyne co ustaliłem to to że pochodzą te dźwięki z obwodu ogrzewania bo cichną po odkręceniu ciepłej wody... proszę o jakieś wskazówki...
  • Poziom 33  
    Czy jest odpowiednie ciśnienie w naczyniu przeponowym w kotle?
    Sprawdziłeś?
  • Poziom 11  
    niestety nie jestem za bardzo w temacie wskaźnik ciśnienia jest między 1,5 a 2
  • Poziom 9  
    sharpshuter napisał:
    niestety nie jestem za bardzo w temacie wskaźnik ciśnienia jest między 1,5 a 2

Ten piec jest po prostu glosny (ok 40dB) co jest typowa wartoscia dla piecow gazowych. Dlatego najlepiej zamontowac go w miejscu gdzie moze sobie pohalasowac nie przeszkadzajac domownikom. Poza tym odczucie dyskomfortu zwiazane z dzwiekiem wydobywajacym sie z pieca zalezy od poszczegolnych osobnikow. Mnie to przeszkadza, moja lepsza polowa tego w ogole nie slyszy i nie zwraca uwagi.

Cisnienie jest ok. Mozna wezwac serwisanta zawsze i poprosic go co by wszystko sprawdzil, przeczyscil i nasmarowal.
  • Poziom 15  
    ja i moich 5 sasiadów mamy takie piece, instalowane przez jednego serwisanta.
    każdy chodzi inaczej, jeden ciszej , drugi głośniej, jeden chrobota , i nny głośno startuje itp.
    Moze trzeba sie przyzwyczaić?
    Dla mnie ważne aby chodził i mało palił.
  • Poziom 2  
    Witam. Mam prośbę. Jak skończyła się ta historia. Ja mam identyczne objawy w moim kotle. Dziwne dźwięki jakby był zapowietrzony lub bardziej przypominają odgłosy wody gotującej się w czajniku elektrycznym. Odgłosy zaczynają się pojawiać przy temperaturze wody w systemie CO przy temperaturze ok. 45 - 50st C po czym po przekroczeniu jakichś 55-60 ustają. Przy odkręceniu kranu z ciepłą wodą hałas również ustaje.
  • Poziom 15  
    A sprawdziłeś ciśnienie w zbiorniku koło kotła?
    Czy może membrana w nim nie pękła?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Zgadza się. W wymienniku spaliny woda odłożyło się nieco kamienia. I to stąd te dźwięki. Zastanawiam się tylko czy można go jakoś odkamienić czy niestety trzeba go wymienić na nowy?
  • Poziom 2  
    Model mojego kotła to Vitopend 100 wh1b. Spodziewam się, że cena wymiennika nie jest mała ale byłbym wdzięczny za podpowiedź na jaką kwotę muszę się przygotować.
  • Poziom 15  
    Może "mycie" tego wymiennika w myjce ultradźwiękowej by pomogło i oczyściło ją z kamienia?