Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyliczenie energii impulsu impulsowego pastucha elektr.

02 Lut 2008 19:34 4369 5
 • Poziom 26  
  Jak można wyliczyć energię impulsu impulsowego pastucha elektrycznego? Czy ktoś ma schemat takiego pastucha z regulacją energii?
 • Poziom 13  
  Witam.
  Ja proponuję sprawdzić w dokumentacji napięcie i prąd. Z tych danych można wyliczyć moc szczytową jaką daje pastuch w impulsie.
 • Poziom 26  
  Ale nie MOC szczytową tylko ENERGIĘ impulsu (np 8J nie zabije kury ani większego psa - przecież nie będę testował co odstraszy a co ubije mój pastuch). I jak Ci się wydaje możliwy pomiar mocy impulsu - deltę diraca będę stosował? Co najmniej jakiś oscyloskop wysokoczęstotliwościowy by się przydał.
  Czekam na sensowne odpowiedzi
 • Poziom 27  
  Odsyłam do normy dotyczącej urządzeń elektrycznych dla rolnictwa ( nie pomnę numeru) E poniżej 0,2 J. Kondensator w "fabrycznym pastuchu" gromadzący energię wynosi 3,3 µF. Jeśli znajdę schemat z przed 20 laty podam bardziej precyzyjne dane.
 • Poziom 13  
  Pastuchy fabryczne maja i ponad 6J (dziki, jelenie), najmniejsze (dla koni) to 0,2-0,6J. Zróżnicowanie wynika z różnej odpornsoci organizmów na działanie prądu. Zależy czy pastuch ma pilnować czy chronić, czasem ciężko załatwić wszystko jednym urządzeniem. Przykład: pastwiska dla koni w otoczeniu lasu, gdzie mogą być wilki, dziki i jelenie (podwójne grodzenie, albo jakies kompromisy).
 • Poziom 20  
  By to zrobić doświadczalnie napewno potrzebny będzie oscyloskop najlepiej cyfrowy, cęgi prądowe. Impuls przepuścić przez rezystancję, zbadać prąd, czas i policzyć Energię