Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Książka: Mikrokontrolery AVR ATMEGA w praktyce

Lysoleq 02 Feb 2008 20:15 6665 10
Metalwork
    Lysoleq
    Level 17  
    Czy ktoś ma może link pod którym można ściągnąć książkę:
    "Mikrokontrolery AVR ATMEGA w praktyce" Rafała Baranowskiego, lub inną dobrą publikacje dla początkujących?
  • Metalwork
    francus
    Level 11  
    ciężko tę książkę znaleść w sieci, ale jest naprawdę dobra dla początkujących , mnóstwo w niej informacji, dlatego warto ją sobie kupić, albo wypożyczyć np biblioteki. formę papierową owiele łatwiej jest przeglądać
  • Metalwork
    r06ert
    Level 25  
    Zgadzam się z kolegą francus. Ksiazka jest na prawde godna polecenia. Warto wydac te niecale 60zł.
    bz
    Level 2  
    abo 20 zł na ksero ;)
    Z poważaniem student
    Lysoleq
    Level 17  
    Chciałem sobie wypożyczyć tą książkę, ale w żadnej bibliotece nie mogę jej dostać, wszystko wypożyczone.
    bz
    Level 2  
    poszukaj po księgarniach (internetowych) albo allegro
    francus
    Level 11  
    w bibiliotekach da się rezerwować książki,(przynajmniej w mojej) i wtedy ten ktoś kto ma wypożyczoną to nie bedzie mógł przedłużyć wypożyczenia
    Lysoleq
    Level 17  
    U mnie na studiach się nie da rezerwować książek, jeżeli ich nie ma. Jest 6 egzemplarzy tej książki i ani jednego nie ma dostępnego. Niektóre przetrzymane ponad rok, więc mam marne nadzieje na wypożyczenie. Chyba że znacie księgarnie w Łodzi która posiada tą pozycje [za wyjątkiem PŁ]
    marasmz
    Level 1  
    Witam.
    Zakupiłem ostatnio zestaw uruchomieniowy ZL3AVR z procesorem ATmega32 i programator ZL2PRG. Czy wspomniana tu książka porusza temat uruchomienia zestawu, krok po kroku, od podstaw? Mam tu w szczególności na myśli ustawianie fusebit'ów, sposób ich ustawiania. Dodam, że chciałem zacząć od Bascom'a, dalej przesiadając się na inne języki, w szczególności assemblera.
    Pozdrawiam.
    lech123lech
    Level 10  
    Mikrokontrolery AVR ATmega w praktyce
    Rafał Baranowski

W książce zawarto informacje o architekturze, asemblerze, narzędziach programowych i technikach programowania mikrokontrolerów AVR, ze szczególnym uwzględnieniem układów z grupy ATmega. Najlepszą metodą poznania architektury, cech i możliwości funkcjonalnych mikrokontrolerów są praktyczne próby z ich zastosowaniem, dlatego w książce zawarto wiele ćwiczeń ilustrujących różnorodne zastosowania mikrokontrolerów. Przedstawiono także budowę zestawu uruchomieniowego (ZL3AVR), pozwalającego na samodzielne wykonanie wszystkich opisanych przykładów.
    Książka jest przeznaczona dla wszystkich miłośników techniki mikroprocesorowej, którzy zamierzają wykorzystywać w swoich projektach mikrokontrolery AVR. Wiele informacji zawartych w książce może być przydatnych studentom wydziałów elektroniki, automatyki i informatyki wyższych uczelni technicznych, jak również inżynierom-konstruktorom systemów mikroprocesorowych.
    Przykłady przedstawione w książce wykonano z wykorzystaniem zestawu uruchomieniowego ZL3AVR (z mikrokontrolerem ATmega32).