Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakim przewodem podłączyć kolumnę basową do wzm GM 3300 T ?

02 Lut 2008 21:25 1461 14
  • Poziom 10  
    Witam.Zakupilem skrzynie basowa Alpine o mocy 150W RMS i 500W MAX.Chcialbym teraz dokupic wzmacniacz to tej skrzyni.Wybor padl na wzmaciacz pioneer GM-3300T ktory moca po zmostkowaniu jest w sam raz pod ta skrzynie tzn.tez 150W RMS.Mam teraz mianowicie pytanie jakie okablowanie teraz kupic to tego zestawu aby wszystko bylo OK.Chodzi mi glownie o przekroj kabli zwlaszcza zasilajacego wzmacniacz no i jaki bezpecznik zastosowac do tego celu?Bo kable sygnalowe wiadomo mozna kupic jakie sie chce w zaleznosci od stanu portfela ale z reszta kabli trzeba dobrze dopasowac do reszty zestawu.Aha kodensator przy tak niewielkiej mocy wzmacniacza chyba nie trzeba montowac dodatkowo?Prosze o pomoc:)
  • Poziom 42  
    Kable 10 mm2 starczą chyba że planujesz rozbudowe na przyszłość , bezpiecznik daj przy aku taki sam jak jest przy wzmaku lub odrobinę większy kondensator będzie zbędny jak dasz kable gdzieś 15mm2.
  • Poziom 27  
    10mm2 wystarczy bezpiecznik jakieś 40A kondensator oczywiście nie potrzebny. Natomiast jeżeli planujesz za jakiś czas rozbudowę systemu to proponuję położyć od razu przewód 20mm2 jeżeli nie masz kasy na przewód CA to proponuję przewód spawalniczy, jakościowo porównywalny a dużo tańszy (tylko się tak ładnie nie świeci)
  • Poziom 10  
    dzkieki, a bezpiecznik wiekszy troche tzn?przypuscmy z 30 na 40A?

Dodano po 6 [minuty]:

Aha no i jak ma sie to podlaczanie kabla sygnalowego z radia do wzmacniacza?gdzie i w ktorym miejscu?Kabel bede chcial zakupic z wyzszej polki firmy JL badz DLS.
  • Poziom 12  
    puszczaj sygnał prawym progiem, jeżeli chcesz jakiś lepszy kupuj w ekranie, niemusisz szukać jl czy "cuś" bo i tak różnicy nieodczujesz przy tej mocy;

bezpiech 40a może być przy aku
  • Poziom 27  
    daro_81 napisał:

Aha no i jak ma sie to podlaczanie kabla sygnalowego z radia do wzmacniacza?gdzie i w ktorym miejscu?

Możesz to dokładniej wyjaśnić bo jakoś nie mogę zrozumieć o co Ci chodzi.
  • Poziom 21  
    oprawke to spokojnie zakup o wiekszej mocy a bezpiecznik mozesz osobno dokupic i dopasowac do inst... ja tak zrobilem i teraz mam spokoj bo te oprawki z zestawu to shitt(ostatnio mi przetopilo z dwoch stron heh) tak samo jak przewody kompletowane...
    najlepiej daj sobie dobry bezpiecznik, przewod 25mm2 bo taki dostaniesz na allesyf i sygnalowe np sinuslife i masz spoko instalke.
    wyjdzie cie za ten zestaw tak jak za komplet 16mm2 i jakis sygnal hehe
  • Poziom 12  
    daj na przyszłość 15 mm2 wiadomo może zmienisz car audio, lecz 10 mm2 śmiało by wystarczyły :)
  • Poziom 14  
    Ja bym dał większy przekrój przewodu na przyszłość bo póżniej jak chcesz coś nowego kupić to trzeba wszystko wymieniać po kolei a pamiętaj "przezorny zawsze ubezpieczony":D
  • Poziom 17  
    tmq napisał:
    puszczaj sygnał prawym progiem, jeżeli chcesz jakiś lepszy kupuj w ekranie, niemusisz szukać jl czy "cuś" bo i tak różnicy nieodczujesz przy tej mocy;

aaa czyli lewym nie wolno hmm i przebicia zaleza od mocy :| nie wiedzialem, gdyby nie Ty nadal zył bym w błędzie ;) a "ekran" to jakis sklep, ze ma tam szukac ?
  • Poziom 12  
    wolno lewym progiem, ale nim idą kable do tylnych lamp, wycieraczki itd więc mogą pojawić się zakłucenia np od kierunku (lecz niemuszą); z tym ekranem to może masz troche racji, bo niektórzy nie muszą zrozumieć co to jest jeżeli niewiedzą ocb

a o moc hmm chyba proste przypuśćmy 5% zniekształceń będzie bardziej słyszalne przy 100w niż przy 10

pzdr
  • Poziom 16  
    [quote="daro_81"]Witam.Zakupilem skrzynie basowa Alpine o mocy 150W RMS i 500W MAX.Chcialbym teraz dokupic wzmacniacz to tej skrzyni.Wybor padl na wzmaciacz pioneer GM-3300T ktory moca po zmostkowaniu jest w sam raz pod ta skrzynie tzn.tez 150W RMS.

Z tego co mi wiadomo, to moc wzmacniacza w RMS powinna być dwa razy mniejsza od mocy głośnika w RMS. Jeśli się mylę, to proszę o poprawkę.
  • Poziom 14  
    No i to się grubo mylisz moc wzmacniacza powinna być równa lub zbliżona do mocy głosnika oczywiście mówimy tu o mocy RMS ale ten temat był już chyba ze 100 razy przerabiany... :!:
  • Poziom 10  
    Dziekuje wszystkim za pomoc.Praktycznie bylem tego samego zdania ale chcialem sie upewnic:)Bo poco wydawac duzo kasy na sprzet zeby pozniej za jednym zamachem szlak go trafil.