Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodowanie Climatronic golf IV 2003r

02 Lut 2008 23:52 7555 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie -
    Mam prośbę związana z climatronick-iem

Cały Panel mi działa poza podświetlaniem i temperaturą po lewej stronie.Nie załącza się kompresor klimy.
    Da się sterowac nawiewami ciepłem zimnem itp. Wertujac inne fora znalazłem informacje iż taki stan rzeczy wynikać może z podmienionego centralnego panela sterowania climatronikiem (J255)
    Po samodiagnozie climatronic pokazał kilka błedów zresetowałem i pojawiły sie
    tylko dwa 510 oraz 538. Dokładnie tak samo jak przy problemach innego uzytkownika.
    Po wpisaniu do etka (3B1 907 044J [0001]) numeru mojego panelu climatronica okazuje sie ze jest to moduł od passata.

Dane mojego auta to
    Golf IV 1.9 tdi
    Silnik ASZ 131 PS.
    Skrzynia ERF 6 begów manualna.
    Rok produkcji 2003

Bede naprawde bardzo wdzięczny za podanie w jaki sposób moge doprowadzić reaktywacji mojego climatronicka. Z ustaleń wynika iż do golfa powinien być zamontowany panel z końcówką C. Lecz czy to wystarczy czy panel bedzie trzeba jeszcze zakodować , czy też mogę zakodować ten od passata z literką J na końcu. Podobno w Elsa można ustalic takie szczegóły - niestety nie posaidam tego programu.

Bede bardzo wdzieczny osobie która jest w stanie mi pomóc. Vin bez problemu mogę puśćic na PM.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 16  
    Coding

* ?xxxx: Compressor Version
    o 0 = Internally regulated
    o 1 = Internally regulated with temp. sensor behind evaporator
    o 2 = Externally regulated
    * x?xxx: Vehicle Type
    o 1 = Golf/Jetta (1J/9M)
    o 2 = VW Passat (3B - < MY 1999)
    o 3 = VW New Beetle (1C/9C)
    o 4 = VW Polo (6N)
    o 5 = VW Passat with L-Flap (3BG - MY 2000 >)
    o 6 = VW Lupo (6E/6X)
    o 7 = VW Passat W8 (3BG)
    o 8 = VW Golf Cabrio (1E)
    * xx?xx: Country
    o 0 = Rest of World
    o 1 = Japan
    o 2 = USA
    * xxx?x: Engine Cooling
    o 0 = w/o characteristic map cooling
    o 1 = with characteristic map cooling
    * xxxx?: Equipment
    o 0 = with outside temperature indication
    o 1 = w/o outside temperature indication

Źródło - Gorąco polecam
  • Poziom 2  
    Niewiele mi to pomogło. Nie jestem specjalistą w branży a chcę wiedziec czy dokoduje swój panel. Co dziwne panel jest z 43 tygodnia 2000 roku a auto jestz połowy 2003 wiec nie sądze by leżał tak długo na magazynie, tylko został podmieniony przed sprzedażą. Ponizej zdjecie panela i jego symbole - dane auta podałem wczesniej. Proszę o potwierdzenie czy jest lub też nie jest to panel z tego modelu. Pozdrawiam i dziękuje - Grzegorz.

Kodowanie Climatronic golf IV 2003r
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Najłatwiejszym rozwiązaniem dla ciebie , bynajmniej ja bym tak zrobił zadzwoń na serwis podaj numer z twojego climatronika , podaj numer nadwozia i zapytaj czy ten numer katalogowy jest kompatybilny z autem o tym numerze vin. Spróbować mozesz nic to nie kosztuje no chyba że parę impulsów
  • Poziom 2  
    To podobno mozna sprawdzić w elsie ale ja go nie posiadm a załatwienie go zajeło by mi trochę czasu. Nie wiem czy serwis bedzie miał ochotę podać mi takie informacje - zawsze przecież moge oddać im auto do serwiu a oni za pare stówek sprawdza co mu dolega... Tak zę czekam na kogoś biegłego w temacie. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.