Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padła mikrofalówka - pytanie o diodę

03 Lut 2008 19:37 3215 3
  • Poziom 10  
    Padła mi mikrofalówka nic nie działało, świecił się tylko jeden symbol na wyświetlaczu, naciskanie przycisków nic nie dawało, grill, mikrofala nie działały.

Rozgrzebałem, znalazłem padniętą diodę T3512 (w obie strony nie przewodziła) - wyglądała jak 1N4001 ale duża na 3cm i gruba na jakieś 8mm.
    Ponieważ jest ona na wysokie napięcie, a nie miałem pod ręką nic na kV więc wymieniłem na 4 szeregowe FR303 (tylko tyle ich miałem, owszem razem dały napięcie tylko około 1kV). Działa teraz wszystko, wyświetlacz, grill, oprócz samej mikrofalówki.

Diody po chwili padły (przewodzą w obie strony). I teraz się obawiam czy nie zwaliłem magnetronu, chociaż dioda jest podłączona zwyczajnie katodą do masy a anodą do magnetronu, więc zdaje się być tylko zabezpieczającą bez większego wpływu na magnetron.

Moja prośba, jaki może być zamiennik tej diody T3512 i czy może ona być przyczyną nie działającej funkcji mikrofali ?

W tytule postu należy podać markę i model urządzenia o którym mowa.
    Regulamin p.11
    Proszę użyć "zmień" i poprawić post.
    [Art]

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Te diody sprawda sie inną metodą, sposób Twój jest zły.
    Diody i ich zamienniki są ogólnie dostępne, poszukaj na forum!
  • Poziom 15  
    u mnie jest ten sam problem a antenka magnetronu jest z tego co widzę lekko przypalona ...... mógł byś napisać w jaki sposób sprawdzić te diody ?? ....
  • Poziom 10  
    Wymień gałki grzejące powinno pomóc