Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z układem i symulacją :/

03 Lut 2008 19:55 833 3
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z zasymulowaniem poniższego układu (Rys.1). Chodzi o to, że mam dobrać wartości elementów i zaobserwować różne zależności przy ich zmianach. Niestety problem pojawia się już na samym początku bo jak widać charakterystyka prądowo-napięciowa zaznaczonego elementu ma wyglądać tak jak na rysunku. To może być charakterystyka tyrystora...? Czy ktoś wie w jakim układzie mogę uzyskać dokładnie taki przebieg dla tranzystora? Próbowałem już badać tranzystor w układzie jak na Rys.2, ale uzyskałem przebieg jak na rys.2. A to nie o to chodzi...:/ Może należy zmienić całkowicie układ, albo inaczej ustawić wartości na dzielniku? Jeśli ktoś wie jak mi pomóc, z góry dziękuję za wskazówki.
  • Poziom 35  
    Spróbuj z diodą tunelową.
    Tylko nie rozumie czy to ma być układ z rys1 i zamiast tego Rezystora w kółeczku, ma być np dioda tunelowa i charakterystyka na niej czy na zaciskach całego układu?
  • Poziom 2  
    Tak, więc przebieg ma być na zaciskach "rezystora" z Rys.1. Dioda tunelowa nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ ma inny przebieg prądowo napięciowy, co widać na rysunku nr 3 który załączam poniżej.