Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat 1.2 16V pytanie o sterownik

04 Lut 2008 00:02 9069 17
  • Poziom 19  
    Witam,
    mam kilka pytań

generalnie chodzi mi o sterowanie silnikiem z przepustnicą nie MM chyba weber albo bosch. (mechaniczna nie elektroniczna)
    czy występował do fiatów z silnikiem 1.2 16V stary typ sterownika ten z jedną długą wtyczką??? Z tego co widzę w serwisach aukcyjnych to są tylko wersje z 2 wtyczkami od spodu, ale może się mylę i te starsze są trudniej dostępne???
    Czy jest możliwość wgrania do sterownika MM od 1.2 8V mapy wtrysku od 1.2 16V?? tak aby zachować starą instalację silnika??

Ewentualnie czy posiada ktoś schemat instalacji do silnika 1.2 16V jeżeli tak, to prosił bym o linka albo mail damian(malpa)elektroda.net
    Czy do tych silników są tylko sterowniki mm czy boscha też?
  • Poziom 16  
    Punto 1 miało taki komputer. Nie można wgrać map z 16v do 8v bo w 16v jest semi sekwencja a w 8v fullgroup. Jedynce co trzeba przerobić w instalacji to dołożyć jeden kabel do wtrysku. Schemat potrzebujesz do punto 1 czy do czegoś innego ?
  • Poziom 19  
    tzn silnik siedzi w seicento, wcześniej był 1.2 8v z punto, sterownik jest od punto oraz instalacja od 8v. dokładnie nie wiem czy z 1 czy 2 ale podejrzewam ze pochodzi z punto 1.

Zależało by mi aby zastosować sterownik od silnika 1.2 16V przy minimum przeróbek w instalacji czyli tak aby wtyk pasował do starego szerokiego wejścia.

Dziś podłączałem instalację i przede wszystkim chodzi mi o podłączenie wtrysków do semi sekwencji oraz kolejność przewodów do map sensora i czujnika temp powietrza. w 16V jest map sensor i czujnik temp boscha zintegrowany w jednej obudowie.
    No i przede wszystkim aby porównać wyprowadzenia między sterownikiem od 8V a 16V
  • Poziom 16  
    Witaj w gronie cento swapów :D Wtrysk wystarczy przerobić tak jak ci pisałem, a map sensor dajesz z 16 czy zostawiasz z 8v?
    Schemat poszedł na maila
  • Poziom 19  
    jak napisałem powyżej chciałbym podłączyć nowy mapsensor i czujnik temp.

a napisz coś więcej o tym sterowniku do 16V z punto I na starej wtyczce, może znasz jego oznaczenie?
  • Poziom 16  
    IAW 18FD.5Z lub IAW 18FD.5Y.
    Jakbyś jeszcze czegoś potrzebował to odezwij się do mnie jutro przed wieczorem na gg, robiłem kilka swapów w cc i sc na ten właśnie silnik więc napewno pomoge :)
  • Poziom 2  
    Witam możesz mi tez podesłać ten schemat do 1.2 16v i jak masz to jeszcze do 1.1 mpi. bo mam uciętą wiązkę 1.2 i muszę ją jakoś podpiąć :-)
  • Poziom 1  
    Witam!
    Jestem na etapie wkładania silnika 1.2 16V pochodzącego z Lanci Y o mocy 86 KM do Fiata CCS, wszystkie prace od strony mechanicznej mam już prawie na ukonczeniu lecz mam teraz mały problem z podłączeniem instalacji elektrycznej tego silnika do do seryjnej instalacji jaka jest w CCS. Posiadam całą wiazkę do silnika lecz nie wiem które "kabelki" należy zmienić aby to wszystko ze soba grało ;). Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki odnośnie mojego problemu!!!
    Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje!!!
  • Poziom 16  
    Przecież na schemacie masz wszystko, trzeba dołożyć jeden kabelek do wtrysków i połączyć map i iat w jedną wtyczke

tak jak tutaj:

a tu masz schemat spi

• Poziom 12  
    Witam
    No w koncu znalazlem schemat wyjsc ECU
    Czy ten schemat do 16V (na zdjeciu jest to Lancia Y10) jest taki sam jak w Punto 1242 16V??
    I czy ktos wie czy mozna zalozyc MAP z Punto 75 (1242 8V MPi) do Punto 85 1242 16V??
    Czy ktos ma fote MAP z Punto 1242 16V i wie gdzie on jest zlokalizowany (bo slyszalem ze jest w przepustnicy wbudowany)...mialem wyciagniety(nie przezemnie:) silnik z Punto i zagladalem pod maske ale nic podobnego do MAP z Punto 8V nie widzialem i z wiazka kabli tez nie widze :(
    Z gory Dzieki
    KUBA
  • Poziom 16  
    Lancia Y i Punto ma dokładnie taki sam schemat. Map sensor jest zintegrowany z IAT i patrząc od przodu samochodu znajdują po lewej stronie kolektora ssącego. Można dać map z 8v ale wtedy i tak musisz włozyć do kolektora czujnik IAT.
  • Poziom 9  
    a gdzie mam podlaczyc czujnik stukowy EPS w swapie 1.2 16v fiat sc 1.1 mpi
  • Poziom 16  
    W sterowniku iaw18fd nie podłącza się czujnika spalania stukowego.
  • Poziom 12  
    Fakt...w tym silniku (1242 16V) chyba tego nawet nie ma...ja przynajmniej nic nie wiedzialem...
  • Poziom 16  
    W bravach były ale tam jest sterownik bosch, w punto 2 i nowszych też są ale są też inne sterowniki.
  • Użytkownik usunął konto