Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kontrolka swiec miga vw GOLF 3 TDI110KM

piechu64 04 Lut 2008 16:23 7496 12
  • #1 04 Lut 2008 16:23
    piechu64
    Poziom 13  

Mam klopot z silnikiem bo od chwili migania kontrolki silnik szarpie na biegu jalowm obroty spadly o 100-150 obr/min i strasznie duzo zaczol palic !!!!!!!!
    na diagnostyce wyskakuje blad : sterownika pompy ,jezeli dobrze pamietam to blad J-108

• #2 04 Lut 2008 18:02
    Usunięty
  • #3 04 Lut 2008 19:41
    rx7hew
    Poziom 16  

Trzeba sprawdzić przejścia sterownik silnika - sterownik pompy jeżeli wszystko jest ok a błąd dalej sie nie kasuje to pompa do naprawy

• #4 25 Mar 2008 18:35
    andi1122
    Poziom 1  

Witam mam pytanie czy ta kontrolka od swiec caly czas sie zapala??
    Bo mam podobny problem i nie wiem od czego to moze byc podczas jazdy szarpie mi silnikiem i naswet na postoju jak silnik chodzi zapali sie na moment kontrolka od swiec i silnik gasnie na momencie.
    Dodam ze czasami na 3 sekundy zapali mi sie podczas jazdy ta kontrolka i jest gwaltowne zwolnienie i szarpniecie samochodem i tak co jakis czas sie zdaza... Nie wiem co moze byc przyczyna...
    Dodam jeszcze ze zaczelo sie tak dziac jak zamontowany zostal w samochodzie centralny zamek na pilota od tamtej pory tak sie dzieje...
    Prosze o szybka odpowiedz co moze byc przyczyna...
    aha i jeszcze jedno czasami mam jeszcze tak ze podczas zapalania samochodu trzy razy pika komputer tak samo jakby byl na rezerwie pomimo tego ze bak jest pelny lub ma paliwa w polowie zbiornika... i podczas odpalania tak pika.. Prosze o szybko odpowiedz Pozdrawiam Andrzej... Golf 1.9 TDI 90 KM
    Moj E-mail : andi1122(malpa)wp.pl

• #5 25 Mar 2008 22:38
    adam7009
    Poziom 38  

Zrób diagnostykę komputerową ta kontrolka sygnalizuje błędy w sterowniku.

• #6 12 Kwi 2010 00:05
    radzio670
    Poziom 1  

Koledzy, dzisiaj zapaliła mi się jakie 10s. po uruchomieniu silnika migajaca kontrolka od swiec zarowych. Przy włączeniu zapłonu kotrolka stale świeci gaśnie i odpalam auto. Po 10s. jednak zaczyna migac...Nie zauwazylem spadku mocy, ani falujacych obrotów silnika. Światla stop są bo podobno to moze byc powiazane z problemem. Ogolnie nie zauwazylem zadnych innych problemów towarzyszących migającej lampce jednak dlaczego miga? Sprobowalem tez bez wlaczania silnika. Wlaczam zaplon, swieca sie grzeje, gasnie i po 10s. zapala sie i miga...w czym moze byc problem? Pomóżcie....

• #7 12 Kwi 2010 00:16
    MLQDY
    Poziom 15  

Kontrolka ta w VW moze sygnalizowac nawet uszkodzony automat(wlacznik) świateł stopu, gdyz jest on dwuobwodowy.
    Wlacznik jak wiadomo znajduje sie nad pedałem hamulca.Nalezy sprawdzic czy sa stopy po nacisnieciu pedału.

• #8 12 Kwi 2010 13:26
    olo_3
    Poziom 15  

kontrolka ta przeważnie oznacza spalenie siewcy żarowej

• #9 12 Kwi 2010 13:29
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

A może tak zapytać sterownik a nie dopraszać się wróżenia z fusów na forum?

• #10 12 Kwi 2010 13:34
    popo73
    Poziom 17  

Pawel wawa napisał:
    A może tak zapytać sterownik a nie dopraszać się wróżenia z fusów na forum?
    Nie pisz zapytać, bo co niektórzy będą pukać i grzecznie pytać jak było kiedyś z nowymi kasownikami PKM ;-)

• #11 12 Kwi 2010 13:50
    carrot
    Moderator Samochody

Cytat:
    kontrolka ta przeważnie oznacza spalenie siewcy żarowej

Pokaż mi vw, w którym jest układ kontroli świec żarowych !

• #12 12 Kwi 2010 14:04
    trans-serwis
    Poziom 39  

olo3 nie pisz głupot.

• #13 21 Kwi 2011 13:46
    zygzag
    Poziom 12  

Witam. Co do świec i kontrolki.
    Kupiłem takie autko i kontrolka świeciła może 1 sekundę, co się okazało gdy zrobiło się zimno również tak krótko świeciła ale auto paliło.

Poszukałem i okazało się ,że mądry Włoch który tym jeździł po prostu wyrwał kable więc świece nie były zasilane. Gdyby była kontrola jak Olo pisze to by migała kontrolka.

Co do migania.
    Miałem przypadek ,ze cały czas migała ta kontrolka a autko chodziło bez problemu.
    Można napisać niby ni ebyło awarii ale jednak była. Cewka zaworu odcięcia paliwa trochę się nadpaliła i rezystancja opadła o 20ohm. Komp to wyłapał ale auto jeździło.

Teraz po 2 latach znów mi od czasu do czasu zaczyna migać, cewka jest ok. Gdzie jeszcze szukać problemu? Jestem w norwegii i tu za diagnostykę moge zapłacić z 1000zł więc muszę poszukać sam a jak nie dam rady to wyjścia nie będzie.

Proszę o pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME