Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozrząd Chrysler Voyager 2,5 C R D 2001-2006

przemek813 04 Feb 2008 22:03 7634 4
    przemek813
    Level 10  
    Witam,potrzebuje informacji na temat ustawienia rozrządu w Chrysler Voyager 2,5 C R D -mam schematy znaki wszystko się niby zgadza trochę w życiu tych rozrządów się już wymieniło,ale w tym samochodzie robię to pierwszy raz i nie mogę sobie poradzić?! Wałki są zblokowane ,pompa na znaku,wał też ustawiony,kołek w kole zamachowym na miejscu,a nie mogę obracać wałem po zmontowaniu. Dodam jeszcze że wymieniałem jeszcze uszczelkę pod głowicą.Ale jestem pewny ,że grubość uszczelki dobra.
    Proszę o jakąś podpowiedz bo naprawdę już jestem głupi!
    musiej
    Level 16  
    Witam , skoro masz instrukcję i schematy do tego roz. i jak piszesz praktykę czyli pomylić się nie mogłeś to może trzeba się zastanowić co zostało na którymś z tłoków .Kręcąc wałem kontroluj uginanie się zaworów i wiedząc gzie jest tłok zlokalizujesz cz to zawór podpiera czy nie , może któryś z zaworów nie wraca . Na spokojnie trzeba to wszystko sprawdzić niczym się nie sugerując jakbyś zaczynał od początku .Nie ma takiej możliwości że się nie znajdzie gdzie jest błąd .Jeżeli będziesz uważał ,że wszystko sprawdziłeś i ustawienia są prawidłowe to przykro mi bardzo ale głowica do góry .Powodzenia Krzysiek
    Krzyser
    Level 10  
    Witam.Nie bardzo orientuję się w tym typie silnika, ale miałem podobny problem w samochodzie peugot. Tam fabrycznie nie było klina na kole zębatym paska rozrządu i po odkręceniu koła pasowego kółko zębate swobodnie kręciło się. Tylko jak mówię nie jestem przekonany co do tego silnika. A druga sprawa to popychacze hydrauliczne, zawsze po zdjęciu głowicy i wyjęciu wałka wyciskam z nich olej przed ponownym założeniem bo może być napełniony do tego stopnia te otwiera zawór co prowadzi do uderzenia go przez tłok.
    jarsaw
    Level 23  
    Witam , napisz kolego dokładnie jak i gdzie blokujesz wałki i koło zamachowe, cudów nie ma coś robisz źle.
    MANIUS0717
    Level 1  
    WITAM POTREBUJE SCHEMAT DO 2.5 CRD.POMOŻE KTOŚ? DZIEKI