Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trust Precision Viwer 15" PCB - CM1554NEL

27 Dec 2003 16:58 1225 4
  • Level 12  
    Witam.

Padł mi monitor, Trust na płycie głównej CM1554NEL.
    Nie startuje zasilacz, znalazłem uszkodzony tranzystor Q435 - IRF9610 i Q410 - 2SD2012 (ten "stoi" obok BU na tym samym radiatorze), BU4525AX jest OK.
    Po wylutowaniu tych uszkodzonych przy próbie właczenia nachwiłe zapala się zielona dioda i odrazu przełacza sie na zółta (czuwanie) nie słychać pracy zasilacza.

Czy ktoś z Kolegów mógł by mi cos zasugerować, co mam sprawdzić, gdzie jeszcze szukać usterki ??

Pozdrawiam, Olek
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    Chciałem jeszcze dodac że zasilacz jest zbudowany na SSS6N60A i na KA3842B, z tego co czytałem w postach jest to dość popularna przetwornica.
    W jakim monitorze mógłbym podejrzeć schemat tej przetwornicy i jak powinien zachowywać sie na miernik tranzystor SSS6N60A?

Ja przepraszam za nie fachowe pytania ale ja na codzień hobbystycznie zajmuje się telefonami komórkowymi i nie jestem w temacie monitorów obeznany.
    Padł mi mój monitor i mam udupionego jednego kompa na którym mi zależy więc bardzo prosze o radę.

Jezeli odlutuje wszystkie diody za trafem przetwornicy i ona będzie sprawna to czy zacznie mi próbkować ??
  • Level 12  
    Posprawdzałem wszystkie diody na wtórnej powielacza, przebicie miała FUF5406 chyba ta co zasila BU
  • Level 12  
    Witam

Ok zrobiłem, walnieta była też dioda BY395 jedna jej gira idzie na trafo powielacz na 10 odczep i poprzez 9 na kolektor BU.
    Uszkodzenie BY powodowało też uszkodzenie 2SD2012.
    Schematu niestety nie znalazłem ani na Elektrodzie ani w Net'cie.
    Gdyby ktoś z Kolegów dysponował by takim schematem to bardzo prosze o info.

Pozdrawiam i życze Szampańskiej Zabawy Sylwestrowej.
    Do Siego Roku.

Olek.
    Temat zamykam.
  • Level 18  
    Cześć!!
    Wymieniłeś sam tranzystor, ale nie poszukałeś przyczyny dlaczego padł. Przyczyną najprawdopodobniej jest dioda (gdzieś w pobliżu tego tranzystora) lub kondensator (przy takiej awarii powinno sie wymienić wszystkie elektrolity w pobliżu - tak dla pewności). Powinno pomóc. Pozdrawiam.