Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-4200 problem po regeneracji tonera

michalmiko 05 Lut 2008 09:39 8426 19
  • #1 05 Lut 2008 09:39
    michalmiko
    Poziom 17  

Witam.
    Mam problem z moim laserowym urządzeniem wielofunkcyjnym Samsung SCX-4200, mianowicie: Toner był dosypywany i wymieniany chip około 1000 stron temu (nowy chip ma chyba limit 3000, albo 5000 stron - nie pamiętam). Niedawno pojawił się komunikat: Mało toneru, więc rozkręcam wkład a toner jest, ale na wszelki wypadek dosypałem trochę.
    Drukarka nadal sygnalizuje: mało toneru.
    Od wczoraj wyświetla się: Brak toneru i kontrolka świeci na czerwono.
    Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

0 19
  • Pomocny post
    #2 05 Lut 2008 09:52
    laserjack

Poziom 31  

Drukarka wszystkie dane odnośnie kasety zczytuje z czipa. Czy czip był na pewno nowy? Czip jest na 3000 szt wydruków.

0
  • #3 05 Lut 2008 09:53
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Sekret tkwi w chipie. Ona zlicza strony i przekroczeniu limitu - blokada! Bez wymiany chipa nic nie zrobisz...

C.

0
  • #4 05 Lut 2008 10:20
    michalmiko
    Poziom 17  

Właśnie chip był wymieniany, wydrukowałem na nim około 1000 stron, drukarka jeszcze drukuje, ale pisze, że nie ma toneru...

0
  • Pomocny post
    #5 05 Lut 2008 11:49
    copyman

Może miałeś chip uszkodzony? Miałem taką serię w K-M PP 1380 MFP. Po 1500 stronach BŁĄD i BRAK TONERA. Po wymianie chipa działa bez problemu.

C.

0
  • #6 05 Lut 2008 14:43
    michalmiko
    Poziom 17  

Chip kupiłem razem z tonerem w serwisie aukcyjnym.
    Czy mógł byś mi podesłać na PW gdzie kupiłeś dobry chip?
    Dzięki za pomoc.

0
  • #7 05 Lut 2008 19:52
    copyman

Kochane Allegro ;-) ! Klientów którzy grożą że sobie sami zasypki/toner i inne cuda do kopiarek i drukarek tam kupią "z instrukcją krok po kroku..." na palmę wysyłam. I tak później przychodzą bo albo ich ktoś oszukał na gramaturze tonera lub jego jakości , albo instrukcja była tak napisana że uszkodzili sprzęt/kartridż . Prawda jest taka że lepiej dać kilka złotych więcej i mieć towar sprawdzony. Co do chipa to dostaniesz go np. w KSERKOPIE w Krakowie.

C.

0
  • #8 05 Lut 2008 21:02
    michalmiko
    Poziom 17  

Tak Allegro.
    Niestety toner tez najlepszej jakości nie ma, co można zauważyć po wydrukach na mocno zaczarnionych, dużych powierzchniach - są mocne ubytki.
    Czy mógł byś mi polecić dobry sklep z tonereami i chipami? :)

0
  • #9 05 Lut 2008 23:00
    copyman

Właśnie poleciłem - ja tam (między innymi) kupuję i jestem zadowolony.
    www.kserkop.pl
    Tylko się nie sugeruj asortymentem na stronie internetowej. Mają też hurtownię. Zadzwoń i zapytaj ! :-)

C.

0
  • #10 05 Lut 2008 23:02
    michalmiko
    Poziom 17  

Dzięki za informację, ale z tego co widzę na stronie to toner do Samsunga trochę drogo, bo 146zł.

0
  • #11 05 Lut 2008 23:10
    copyman

Zadzwoń i zapytaj o chip. Mają na stanie. Jak masz firmę to możesz zaopatrywać się hurtowo w sklepie internetowym:

www.hurt.kserkop.pl

Ale trzeba się zarejestrować. Myślę że jak zadzwonisz to przemiłe panie (pozdarawiam !) udzielą Ci wszelkich informacjii. Tel. znajdziesz na stronie internetowej - link w poprzedniej wiadomości.

C.

0
  • #12 30 Kwi 2008 11:02
    wojtus_w
    Poziom 2  

copyman napisał:
    Sekret tkwi w chipie. Ona zlicza strony i przekroczeniu limitu - blokada! Bez wymiany chipa nic nie zrobisz...

C.

Tzn ze jak mam taki kumunikat "Brak toneru" i kontrolka świeci na czerwono to kaput.. nic wiecej nie wydrukuje bo przekroczylem magiczne 3tys stron wydruku ?

0
  • #13 30 Kwi 2008 21:47
    Tomek H
    Poziom 28  

dokładnie tak. nowy chip i jest ok.

0
  • #14 01 Maj 2008 21:44
    wojtus_w
    Poziom 2  

Tomek H napisał:
    dokładnie tak. nowy chip i jest ok.

A ty posiadasz te drukarke ? czy mowisz o innym modelu niz samsung scx-4200 ?

0
  • #15 02 Maj 2008 09:35
    Tomek H
    Poziom 28  

osobiście nie mam takiej drukarki. ale nie raz miałem taki model na serwisie.

0
  • #16 04 Maj 2008 22:21
    wojtus_w
    Poziom 2  

Dziwne ze nikt nie zaragowal z uzytkownikow tejze drukarki. Ja posiadam te drukarke i licznik(chip) wydrukow to tylko licznik i nic nie "blokuje". Od przeszlo 300stron mi drukarka pluje informacje o braku tonera. Drukowana tresc nie jest nawet blada. Tak ze mowa o blokadzie w samsung SCX-4200 to tylko licznik, nie blokada ktora mozna spotkac w takich modelach jak SCX-45xx i tam rzeczywiscie jak zablokuje to nic nie zrobicie.

0
  • #17 05 Maj 2008 14:54
    Janusz.P

Jak juz to w SCX 45xx to zablokuje tylko możliwośc wydruku faxów odebranych pozostałe funkcje jak kopiowanie czy drukowanie będzie działać. Generalnie z tego co doczytałem to samsung nie liczy ilości stron wydrukowanych tylko ilośc czarnych pikseli i po tym sie orientuje czy jest jeszcze toner w cartridge czy nie. Czyli w zależności od tego co drukujemy brak toneru pojawi sie po 1000 czy 3000 stron. Jeżeli bedziemy drukować " czapki górnika" to może pokazać brak toneru po np 500 kartkach. Liczba pikseli po których pokazuje brak toneru to chyba 4.750.000.000 czarnych pikseli ( o ile dobrze pamietam) . Niektóre modele mają również ograniczenie na ilośc wydrukowanych białych kartek. Pomimo że nie zuzywamy toneru to np model scx4720 po bodajrze 14.500 kartek równierz powie aby wymienic kartridge.

0
  • #18 06 Maj 2008 21:37
    wojtus_w
    Poziom 2  

ooo .. profesionalna odpowiedz jak i potwierdzajaca mit blokowanej drukarki przez licznik w tonerze.
    Oto mi chodzilo.. po to sie logowalem aby wyprostowac te rzekoma blokade.

A propo drukarki... przydal byl sie nowy firmware lub inne rozwiazanie bo po wydrukowaniu paredziesiat czarnych kartek oznacza ze przez 2500 stron bedziemy informowali o braku toneru :P .

Mi w tej drukarce brakuje pinu :) blokujacy jej uzytkowanie.Czemu by nie Jak juz dali wyswietlacz :D

Pozdrawiam i zycze milego uzytkowania drukareczki .

0
  • #19 25 Gru 2009 23:48
    victorvaldes
    Poziom 10  

Czemu nigdzie nie mozna kupic samsunga SCX-4200?? Jest w ogole jeszcze w sprzedarzy??

Dodano po 20 [minuty]:

mam na myśli sklepy internetowe, na allegro sprzęt dostępny

0
  • #20 26 Gru 2009 00:08
    rys57
    Moderator

victorvaldes napisał:
    Czemu nigdzie nie mozna kupic samsunga SCX-4200??
    Produkcja zakończona w połowie 2009 roku. Jest następca - SCX4300.

0