Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plik "tylko do odczytu" ustawienie hasła

Bonkot 05 Lut 2008 12:47 11358 6
  • #1 05 Lut 2008 12:47
    Bonkot
    Poziom 39  

Witam
    Mam plik do przesłania i nie chciałbym aby ktoś go zmodyfikował. Więc w jaki sposób go zabezpieczyć aby można go było otworzyć tylko do odczytu. Wszelkie zmiany byłyby możliwe tylko po podaniu prawidłowego hasła. Ustawienie we właściwościach pliku, atrybutu „tylko do odczytu” nie wchodzi w rachubę ( zbyt proste i nic nie zabezpiecza).
    Pozdrawiam.

0 6
  • Computer Controls
  • #2 05 Lut 2008 12:52
    marek003
    Poziom 40  

Co to za plik ? excel, word ?
    Jeżei tak to wszystko masz w programie? W excelu poprzez chroń skoroszyt, arkusz itd
    a w wordzie jak dobrze pamiętam przy opcjach zapisywania.
    Kliknij zapisz jako naciśnij narzędzia i kliknij opcje zabezpieczeń wybierz tylko do odczytu ustaw ewentualne hasło i hop.

0
  • Computer Controls
  • #3 05 Lut 2008 16:30
    Bonkot
    Poziom 39  

Witam
    Niestety nie jest to plik ani worda, ani excela. Program nie posiada swoich wewnętrznych zabezpieczeń plików przed edycją i dlatego pytam o jakiś inny sposób. Może być to jakiś inny program, który umożliwi zablokowanie edycji plików.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 05 Lut 2008 17:37
    metalli
    Poziom 30  

Jesli dostęp sieciowy, wystarczy tylko w udostępnieniu lokalizacji zanzaczyć "tylko do odczytu". Może kolega zdradzi co to za plik i o jaki program chodzi?

0
  • #5 07 Lut 2008 09:05
    Bonkot
    Poziom 39  

Witam
    W pierwszym poście napisałem „mam plik do przesłania” a nie do udostępnienia a to zasadnicza różnica. Chodzi o pliki „Eagle”.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 11 Lut 2008 19:16
    Bonkot
    Poziom 39  

witam
    Czyżby wszyscy "spece" od zabezpieczeń wzięli sobie urlop. Wiem, że można takie zabezpieczenie zastosować, gdyż kiedyś oglądałem jakiś obrazek (już nie pamiętam jaki, bo to było dawno) i jak chciałem go skopiować, to wyskakiwało mi okienko z zapytaniem o hasło. Może ktoś wie czym to mogło być zabezpieczone.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #7 11 Lut 2008 21:51
    marek003
    Poziom 40  

Bonkot napisał:
    Witam
    W pierwszym poście napisałem „mam plik do przesłania” a nie do udostępnienia a to zasadnicza różnica. Chodzi o pliki „Eagle”.
    Pozdrawiam.

To właściwie o co ci chodzi ?
    O to by otworzyć plik jedynie po wpisaniu hasła? Czy o to by wszyscy mogli otwierać plik (odczytać) ale nie mogli go zmieniać?

Jeżeli w pierwszym przypadku to spakuj raraem z hasłem i tyle.
    Zapewne są też programy szyfrujące ale one są bardziej pod pliki wykonywalne (hasło na uruchomienie programu).

Jeżeli chodzi o drugą opcję to nie sądze żeby się dało. To już musi potrafić program w którym jest dany plik stworzony. Żaden zewnętrzny program tego nie łyknie.

0