Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 1,6 nadal brak tylniej wycieraczki

05 Lut 2008 13:19 4459 7
  • Poziom 11  
    Nie wiem czy to przypadek ,ale dziwnym zbiegiem okoliczności nie działa ogrzewanie tylnej szyby ,na bezpieczniku cały czas mam zwarcie /przepala bezpiecznik/ ,Nie działa również wycieraczka tylnej szyby ,sprawdzałem przekażniki ,są dobre wydaje się uszkodzenie na obwodzie kabla -zwarcie przerwa ? nadwozie typu hatchback .Proszę o pomoc

Cytat:

Sprawdz kable w gumowej przelotce miedzy tylna klapa ,a buda. Najczesciej w tym miejscu sa przelamane.

Tyle razy poruszane że połamane przewody w gumowej przelotce pomiędzy karoserią a klapą bagażnika.P

częstą usterką jest uszkodzenie kabli na połączeniu tylnej klapy z karoserją zobacz na kabl znajdują się w gumowej osłonie

Dzieki pomoglo ,ale tylko na ogrzewanie tylniej szyby -wycieraczka jednak nadal nie działa.Może jakieś nowe pomysły ?
  • Relpol przekaźniki
  • spec od auto-elektro
    To sprawdź na kostce silnika czy masz napięcie po zapłonie ,mase, i sterowanie z wyłącznika.P
  • Poziom 25  
    W tych samochodach często też zatrzymuje się wycieraczka z powodu zatarcia się ośki przeniesienia napędu. Czyszczenie i smarowanie to sposób na tą dolegliwość ,jednak dostanie się do przekładni może być kłopotliwe.Trzeba roznitować blaszaną osłonę od aluminiowego korpusu wyprasować oś wypolerować ,dać nowy pierścień uszczelniający przesmarować.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    mam tam 2 przewody gruby niebieski i zółtoczarny .Ten gruby zapewne zasilający po właczeniu stacyjki a cieńszy sterujący .Czy się nie mylę ?
  • spec od auto-elektro
    Niebieski- sterowanie z przekaźnika czasowego, drugi powinien być czarno-fioletowy zasilanie po zapłonie z bezp. F-3 30A, brązowy masa. / kolory czasem się różnią/ P
  • Poziom 11  
    Napięcia na przewodach poprawne .Silnik jest uszkodzony.Oddałem do remontu do zaufanego pana Witka - elektryka -koszt jego robocizny 70- 80 zł .Czy to sie kalkuluje ? czy kupić szrotowy?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    opłaca się bo ten towar w używce jest prawie nieosiągalny
  • Moderator Samochody
    Tak, a jak już kupisz, to nie wiadomo, jaki będzie jego stopień zużycia. A jeżeli znajomy elektryk dobrze naprawi, to pochodzi.

Temat wyczerpany - zamykam.