Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozerwany kabel w słuchawkach SENNHEISER HD 437

05 Lut 2008 14:07 6388 6
  • Poziom 11  
    Witam przerwal mi sie kabel w sluchawkach sennheiser hd437. Chcialem go polaczyc ale po polaczeniu zadne dzwieki sie ze sluchawek nie wydobywalja :/ Tak to polaczylem, nie wiem czy dobrze bo nie mam pojecia o naprawie takich rzeczy po prostu polaczylem kable zgodnie z kolorami i skrecilem:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/677ce948458071e9.html
    z gory dziekuje za pomoc
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 34  
    Przewody są pokryte izolacją, musisz końce oczyścić i najlepiej zalutować przewody.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 16  
    Nie wiem, czy dobrze widzę, ale jeśli przewody nie mają izolacji z tworzywa (każdy kabelek swojej) tylko tworzą wspólna wiązkę dla obu kanałów to problem jest spory (manualny!). Producenci, tak często robią - puszczają wspólną wiązkę w jednej izolacji z tworzywa. Wtedy kabel do słuchawek jest bardzo giętki. Po prostu każda "żyłka" miedzi ma swoją izolację ale w postaci emalii i dlatego wiązka dla lewego i prawego kanału oraz masy idzie wspólnie, jako jedna "plecionka". W twoim przypadku są dwie wiązki - w każdej jest kanał + masa. Musisz przyjrzeć się dobrze (lupa!) i zauważysz, że pojedyncze druciki występują w dwóch kolorach - często bardzo zbliżonych, ale jednak do odróżnienia. Musisz je rozdzielić - i to dokładnie, bo jeden drucik źle i nic nie gra i jeszcze zwarcie zrobi. Po rozdzieleniu następny sprawdzian zdolności manualnych - trzeba każdą wiązkę oczyścić z emalii na tyle, by "łapała" cynę z lutownicy. Ja to skrobię dość ostrym nożem, ale bardzo delikatnie, aby przy okazji nie połamać drucików. Potem pozostaje lutowanie i zaizolowanie połączenia. Trzeba to też wzmocnić (wg uznania) bo lekkie szarpnięcie kabla i robota od nowa. :cry:
    Ja taką szkołę przeszedłem, jak koleżance (fajnej) wyrwał się kabelek od słuchawek od walkmana. Godzinę z zegarmistrzowską lupą w oku rozdzielałem te druciska - a kolor jednej wiązki był złoty natomiast drugiej - tez złoty, jedynie lekko wpadający w kolor miedzi.:| Horror. Niektórzy producenci są na tyle mili, że zrobią jedne druciki złote, a drugie np zielone, czego życzę :D
    A Sennheiser chyba wart, żeby spróbować :)
    Ja mam HD-600 :D
  • Poziom 19  
    a nie lepiej zastosować nowy kabelek? z tego co pamietam tam po obu stronach jest maly jack (od strony sluchawek ciut dłuższy) Nowy oryginalny kabel kosztuje z tego co pamietam ok. 50zl. Moge sprawdzic
  • Poziom 16  
    Pewnie, że można. Ale tak każdy potrafi. Aczkolwiek, gdybym miał za kabel dać 50 zł to choćby ze względów ekonomicznych bym się pobawił. I satysfakcja potem jaka. A po zakupie tylko ból w kieszeni :cry:
  • Poziom 11  
    Jesli juz trafiłem na ten temat to może ma ktos namiary gdzie mogę kupić przewody do słuchawek z jednej strony standardowy jack a przy wejściu słuchawek prostokątna wtyczka z dwoma 'bolcami':) słuchawki sa z serii HD

Za info bardzo bede wdzieczny.:
  • Poziom 19  
    Temat stary, ale może ktoś będzie jeszcze szukał.
    Otóż taki kabelek (np do HD450II) można zamówić w Konsbud HiFi. Cena jest niestety wysoka.