Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring (kamerka) pracowni komputerowej

MES Mariusz 05 Feb 2008 19:19 1165 2
Optex
 • #1
  MES Mariusz
  Level 36  
  Witam!

  Zastanawiam się nad zorganizowaniem monitoringu w pracowni komputerowej w Domu Savio, dlatego, że jako opiekun pracowni chcę mieć możliwość sprawdzenia takich prostych rzeczy jak np. to, kto przestawiał stanowisko, kto zostawił po sobie bałagan, kto (i w jaki sposób) zepsuł myszkę ;-), jak również chcę mieć możliwość ochrony antywłamaniowej (nadzór pracowni, kiedy nie jest ona używana, start kamery i zapis materiału w momencie wykrycia ruchu w pomieszczeniu.

  Jeśli są tutaj osoby, które mają doświadczenie w temacie, to bardzo chętnie posłucham wszystkich uwag. Mogła by to być kamera IP (z interfejsem LAN), tyle, że pewnie niepotrzebnie zabierałaby cały czas spory kawałek pasma?

  Jak zorganizować detekcję ruchu w pomieszczeniu? W jaki sposób zapisywać obraz z kamery na dysku, i jakie będą wymagania sprzętowe?

  Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.
 • Optex
 • #2
  Piotras_C
  Level 21  
  Witam

  Rozwiązań może być kilka np.:
  - komputer ze specjalną kartą do obsługi kamer telewizji przemysłowej
  - rejestrator do kamer z obsługą LAN (z zapisem na HDD w zależności od pojemności HDD można nagrywać kilka dni non stop
  - kamery IP

  Wybór zależy głównie od kosztów. Polecam rejestratory z dyskami (drogo ale w czasie nagrywania przez rejestrator sieć nie jest obciążana - jedynie gdy robisz podgląd). Można przeglądać zapisy z kamer z całego okresu jaki został zarejestrowany. Po wyczerpaniu pojemności dysku najstarsze zapisy są usuwane.

  Polecam stronę www.euroalarm.com.pl

  Pozdrawiam

  Piotr
 • #3
  MES Mariusz
  Level 36  
  Z najtańszych rozwiązań to pewnie pozostają tylko kamery IP. Komputer z oddzielną kartą będzie marnował sporo prądu, rejestrator to pewnie wydatek kilku (nastu?) tys. zł. Więc pozostaje tylko pomarzyć. Albo mieć niezłego farta i trafić na jakiegoś bogatego sponsora, który miałby kaprys postawić taki system monitoringu w pracowni MES.