Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kablówka na dwa PC przez modem

Floweit 05 Lut 2008 20:13 3496 24
  • #1 05 Lut 2008 20:13
    Floweit
    Poziom 9  

Witam, od razu zaznaczam ze mam internet z kablowki (jakiś modem Thomsona) na dwoch kompach mam xp professional sp2 i mam taki oto problem.. chciałbym żeby net smigał na dwoch, do kompa glownego jest net podpiety przez USB (modem) i z modemu poprowadzilem do sieciowki kabelkiem na drugi komp.. no ale i co teraz? czytalem tu i tam ale dalej nie umiem tego zrobić.. wiem że musze na tym pierwszym (głownym) udostępnic neta temu drugiemu ale nie widze tej opcji w poloczeniach sieciowych nigdzie <bezradny> i to jest tak jakby mogl glowny problem.. pozniej podobno trzeba poustawiac proxy - jakos probowalem ale bez udostepnionego poloczenia nic nie wychodzi.. nawet siec mi cos nie chce zatrybic.. moglby ktos jakos mi to wszystko jasniej wytlumaczyc?

0 24
  • #2 05 Lut 2008 20:44
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

We właściwościach połączenia zakładka zaawansowane masz opcję:

Udostępnianie połączenia internetowego

zaptaszkuj ją.

0
  • #3 05 Lut 2008 20:49
    szaleniec

mbo napisał:

zaptaszkuj ją.

Taaak?
    Z dość chaotycznego opisu założyciela wątku wnioskuję, że podłączył on JEDEN modem DO DWÓCH KOMPUTERÓW (bardzo często modemu do kablówki mają usb i rj45). Wnioskuję również, że NIE POŁĄCZYŁ on ze sobą obu komputerów.

0
  • #4 05 Lut 2008 22:22
    Floweit
    Poziom 9  

szaleniec napisał:
    mbo napisał:

zaptaszkuj ją.

Taaak?
    Z dość chaotycznego opisu założyciela wątku wnioskuję, że podłączył on JEDEN modem DO DWÓCH KOMPUTERÓW (bardzo często modemu do kablówki mają usb i rj45). Wnioskuję również, że NIE POŁĄCZYŁ on ze sobą obu komputerów.

dokładnie tak jest. to mam teraz inne pytanie? co mam do cholery po podłączać pierw aby się zabierać za ustawianie? Czy w ogole się da tak?

0
  • #5 05 Lut 2008 23:22
    mbo

Nie będzie więc działać - ISP musiałby umożliwić działanie 2 PC, co zwykle dodatkowo kosztuje.
    Połącz komputery kabelkiem i załącz udostępnianie połączenie.
    Ewentualnie zakup router z portem WAN RJ45.

0
  • #6 06 Lut 2008 14:28
    Floweit
    Poziom 9  

mbo napisał:
    Nie będzie więc działać - ISP musiałby umożliwić działanie 2 PC, co zwykle dodatkowo kosztuje.
    Połącz komputery kabelkiem i załącz udostępnianie połączenie.
    Ewentualnie zakup router z portem WAN RJ45.

hmm drugi kabel.. druga dziura w scianie - odpada.. a jesli kupie router to nie bde musiał już łączyc dwoch kompow? :)

0
  • #7 06 Lut 2008 22:13
    [GD]-Zami
    Poziom 13  

1 Komputer - Port USB tam wpięty Modem
    - karta sieciowa
    Start - panel sterowania - połączenia sieciowe i internetowe - połączenia sieciowe - ( powinno być jedno połączenie sieciowe (nieaktywne ( monitorki nie świecą się ) klkamy prawym - właściwości - zaawansowane i zahaczamy ( Zezwalaj innym użytkownikom sieci...)

2 komputer - karta sieciowa - kabelkiem krosowanym łączymy oba komputery konfiguracja drugiego komputera polega na ustawieniu we właściwościach połączenia sieciowego ( uzyskaj adres automatycznie i dla dns-ów także ) . Teraz dzwonimy dialerem pod USB czy to tam masz do netu i śmiga.
    Inna możliwość z Routerem (można Wifi zrobić itd.) WiFi troche bardziej skomplikowana ( ale również wymaga włączonego pierwszego komputera do surfowania ( ponieważ modem USB)

0
  • #8 06 Lut 2008 22:26
    szaleniec

[GD]-Zami napisał:
    ( ale również wymaga włączonego pierwszego komputera do surfowania ( ponieważ modem USB)

Modem jest wyposażony w USB i RJ45.

0
  • #9 07 Lut 2008 08:42
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Floweit napisał:
    Witam, od razu zaznaczam ze mam internet z kablowki (jakiś modem Thomsona) na dwoch kompach mam xp professional sp2 i mam taki oto problem.. chciałbym żeby net smigał na dwoch, do kompa glownego jest net podpiety przez USB (modem) i z modemu poprowadzilem do sieciowki kabelkiem na drugi komp.. no ale i co teraz? czytalem tu i tam ale dalej nie umiem tego zrobić.. wiem że musze na tym pierwszym (głownym) udostępnic neta temu drugiemu ale nie widze tej opcji w poloczeniach sieciowych nigdzie <bezradny> i to jest tak jakby mogl glowny problem.. pozniej podobno trzeba poustawiac proxy - jakos probowalem ale bez udostepnionego poloczenia nic nie wychodzi.. nawet siec mi cos nie chce zatrybic.. moglby ktos jakos mi to wszystko jasniej wytlumaczyc?

1-sza rzecz - telefon do operatora z pytaniem czy udostępnia on równoczesne korzystanie z portu USB i LAN - mało prawdopodobne

2- router taki http://www.komputronik.pl/Sieci/sieci_przewod...router_szerokopasmowy_DIR_100/pelny,id,38380/

przewód sieciowy według Twojego opisu do drugiego komp. już masz - włączysz go pod port np 2
    przewód do pierwszego komp. USB wymieniasz na LAN i włączasz na port np 1

i to wszystko

chyba, że operator zakazuje podziału internetu - wtedy robisz to niezgodnie z prawem.

pzdr

0
  • #10 07 Lut 2008 19:36
    Floweit
    Poziom 9  

kasprzyk napisał:

przewód sieciowy według Twojego opisu do drugiego komp. już masz - włączysz go pod port np 2
    przewód do pierwszego komp. USB wymieniasz na LAN i włączasz na port np 1

ale zaraz.. chwilka ^^ mam odlączyć modem od kompa, zmienic kabel i podłączyć do routera? a jak net będzie się laczyc z kompem? przez router?

0
  • #11 07 Lut 2008 19:41
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

modem - router -
    jeden komp

drugi komp

wszystko po przewodach LAN
    router wstawiasz jakby w szereg.
    pzdr

0
  • #12 16 Lut 2008 15:23
    Floweit
    Poziom 9  

Witam ponownie, ostatnio dzwoniłem do operatora i mówili że można sobie podzielić internet w własnym zakresie a oni tylko później muszą jakoś modem odblokować, a więc mam brać D-link router szerokopasmowy? czy może jeszcze jakiś polecacie?

0
  • #13 20 Mar 2008 16:23
    Floweit
    Poziom 9  

http://www.allegro.ansc.html
    czy ten modem też będzie dobry?

Regulamin p.10.11. Zamiast linku do aukcji należy podać model, ewentualnie również parametry.
    [Mirek Z.]

0
  • #14 20 Mar 2008 16:31
    szaleniec

Będzie dobry.

0
  • #15 20 Mar 2008 16:31
    pawelt89
    Poziom 11  

Bez problemu będzie pasowało.
    Ja tez mam taki router i internet przez kablówkę (nawet pewnie taki sam modem)
    dzielony na 2 kompy
    Jestem zadowolony bardzo

edit:
    szaleniec mnie wyprzedził :P hehe

0
  • #17 19 Kwi 2008 12:05
    Floweit
    Poziom 9  

kupiłem jednak d-linka dir-100 i mam pytanko, bo należy teraz to skonfigurować (operator bierze za to 5 dych) a później odblokować router u operatora i mam robić krok po kroku tak jak w załączonej płytce do routera, czy jakoś inaczej? bo wpisując adres ip, maske podsieci i serwery dns to wyskakuje błąd ze nie moze się połączyć z serwerem dns, a wszystko raczej jest prawidłowe bo korzystam z uruchom cmd config/all :|

0
  • #18 19 Kwi 2008 15:58
    mbo

Masz wybrać ustawienia automatyczne (DHCP) i sklonować adres MAC karty na port WAN routera.

0
  • #19 19 Kwi 2008 16:23
    kiss39
    Poziom 33  

Cześć Pozdrawiam...flewoit ..

Doczytałem do tego momentu i teraz nie wiesz co masz zrobić...:)

Mam taki modemik z kablówki THOMSON 420 ale połączony za pomocą kabla sieciowego z wtykiem i R-45 z routerm Edimax BR-6014K a ty masz usb...wiem ze jest USB ale nigdy nie próbowałem .połączyć ...się z netem przez USB ....

Do rozdzielania Netu z THOMSONA 420 potrzeba routera z klonowaniem adresu MAC karty sieciowej .Modem THOMSON 420 ma wyjście Rj-45 co umożliwi podpięcie do routera bezprzewodowego lub przewodowego .. z tego routera kablami łączysz do kart sieciowych w komputerze.Nastepnym krokiem jest automatycznych utawien w protokole IP/TCP. następnie ...wchodzi się do routera ..przez przeglądarkę ...inetrnetowa....wybiera .. MAC (numer karty sieciowej) i wpisuje się tyloj eden numer. karty sieciowej na drugim komputerze z karty sieciowej komputera „pierwszego „ do którego było realizowane podłączenie

D-link masz bezprzewodowy ...? to niezależnie potrzebujesz ...dwóch kart sieciowych do rozdzielenia interneti i kabla UTP jeżeli router jest ...przewodowy to tylko nazwa...kabla sieciowego potrzebny kabel osiom żyłowy ...dostępny w sklepach telefonicznych lub komputerowych na metry w całości wykonane ....polecam siec bezprzewodowa ...korzystne rozwiązanie i oczywiście ...nie ma plątaniny kabli...>>>nie trzeba sprawdzać czy jest wszystko połączone...

CO dalej chcesz wiedzieć... kable ...do łączenia sieci wykorzystujących swiche ,routery używa się tzn. kabli sieciowych prostych...osmio żyłowych jak wczesniej pisalem...a mianowicie ...

1-------1
    2--------2
    3--------3
    i tak dalej .

dalej wiesz jak robic..jak nie to pisz..pytaj ...

ja wpisuje w pzregladarke sprawdzajac modem THomson 420
    http://192.168.100.1/
    -
    w taki sposob mozesz zobaczyc połaczenie zapomoca kabli Rj45 modem THhomson420 -------komputer..

Kupiles router d-linka dir-100 czyli to pzrewodowy... WLAN 1xRj-45 do tego podalcza sie kabel z modemu thomson.. do nastepnych 4xRj-45 komputery

0
  • #20 19 Kwi 2008 20:27
    Floweit
    Poziom 9  

Wiem jak się wszystko podłącza ale mam pytanko czy modem mam mieć dalej podłączony pod usb jak to ustawiam? bo w połączeniach sieciowych mam dwa połączenia te stare (gdzie modem laczy sie przez usb) i robie nowe z modemu przez router do siecówki w kompie przy czym stare jest ciągle aktywne. Acha a jak to jest z tym odblokowywaniem MAC? sam to moge zrobić?

0
  • #21 19 Kwi 2008 21:05
    kiss39
    Poziom 33  

Witam ponownie...